Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

Krásky z České Miss jsou v Domikánské republice v bezpečí

Krásky z České Miss jsou v Domikánské republice v bezpečí
zdroj: Tisková zpráva

Zatímco sousední Haiti postihlo ničivé zemětřesení, dvanáctka finalistek České Miss 2010 je v Dominikánské republice, kde absolvuje desetidenní soustředění, v bezpečí.

Dívky prý pocítily v Punta Caně v úterý kolem osmnácté hodiny místního času jen slabé otřesy a podle jejich vyprávění to bylo vidět také na poblíž stojících autech.

„Všichni jsme vděčni za to, že dívky nacházející se v blízkosti devastující přírodní katastrofy přežily vše ve zdraví. A o to více cítíme s postiženými a pozůstalými v Haiti velkou solidaritu,“ řekla ředitelka České Miss Michaela Maláčová. Dodala, že během jednoho večera bylo vybráno 10 tisíc dolarů a tato částka poputuje na účet pomoci, který zřídily USA.

Po návštěvě malebného poloostrova si dívky prohlédly hlavní město Dominikánské republiky Santo Domingo, kde navštívily mimo jiné dům Kryštofa Kolumba, muzeum jantaru a domácí výrobnu doutníků. Krásky také poobědvaly s náměstkem ministra kultury této země. Kvůli špatnému počasí, protože v Dominikánské republice vytrvale pršelo, se pak musely vrátit do Punta Cany.     "Stále teď prší, a tak vzpomínáme na nedávné koupání s delfíny na delfíním ostrově," řekla jedna z finalistek.

O víkendu fotily dívky pro katalog České Miss 2010. A Pepé Majeský, režisér finálového večera, který bude v březnu vysílat v přímém přenosu TV Nova, se vydal na obhlídku a vyhledával nejvhodnější místa pro natáčení televizních medailonků finalistek.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,040 26,140
USD 21,340 21,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma