Dnes je středa 27. ledna 2021., Svátek má Ingrid
Počasí dnes 2°C Oblačno

Jazzový mág Rudy Linka se vrací do Mikulova

Jazzový mág Rudy Linka se vrací do Mikulova
zdroj: Archiv

Jazzový mág s českými kořeny a nezaměnitelným charismatem. To je Rudy Linka, který v rámci svého podzimního evropského turné zavítá také do Mikulova.

Rudy Linka zamíří při své cestě na vídeňské koncertní pódium i na jižní Moravu. Přední jazzový kytarista vystoupí se svým triem v pondělí 25. října v Mikulově. Na kontrabas tak zahraje Joe Michaels, bicí bude mít v režii Hayden Hawkins. Všichni tři přitom pro své fanoušky uspořádají malou autogramiádu.

Mikulovskému publiku hrál Linka již loni na podzim. „Tentokrát mě oslovil s tím, že se mu Mikulov výjimečně líbil a rád by splnil to, co slíbil. Že se sem vrátí,“ prozradil pořadatel koncertu Miroslav Šídlo. Podle něj je Rudy Linka jedinečný svým stylem. „Není to jen výtečný muzikant, ale také vypravěč. Posluchače proto neohromuje jen svými tóny, ale i smyslem pro humor,“ vyzdvihl Šídlo.

Obrázek zdroj: Archiv

Rudy Linka se narodil v Praze a v šesti letech začal hrát na housle. Ve třinácti přešel na klasickou kytaru, kterou vystudoval na Pražské konzervatoři. Začátkem osmdesátých let emigroval do Švédska a v roce 1986 se přestěhoval do New Yorku. Českému publiku se snaží přiblížit a zpřístupnit jazz nejlepší kvality prostřednictvím festivalu Bohemia JazzFest, který založil v roce 2005.

Vstupenky na mikulovský koncert, který se bude konat v Městském kině od 20 hodin, lze zakoupit na místě za 150 korun.

Partnerem konzertu je Hotel Golf Garni. Komfortní ubytování ve stylovém hotelu na Jižní Moravě.

Více informací naleznete na http://www.hotelgolfgarni.cz/

Obrázek zdroj: Archiv

 

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,020 26,100
USD 21,430 21,550
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma