Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

Jaký je princip tradiční čínské medicíny?

Jaký je princip tradiční čínské medicíny?
zdroj: Tisková zpráva

Ve spěchu doby se zapomnělo na tisícileté zkušenosti s tradičními čínskými alternativními přístupy ke zdraví člověka.

Základní rozdíl mezi moderní medicínou a tradiční čínskou medicínou je výstižně vyjádřen následujícími slovy: „Zatímco moderní medicína léčí příznaky nemocí, tradiční čínská medicína se zaměřuje na jejich příčinu!“

Říká se, že historie je učitelkou moudrosti. Je potřeba respektovat to, co trvá tisíce let, to, kde je kolébka medicíny. Podle tradiční čínské medicíny se životní síla neboli energie, která proudí našim tělem, nazývá Čchi. Tradiční čínská medicína vychází z jednoduchého základu: Tělo je zdravé, je-li jeho energie JIN a JANG v rovnováze. Přičemž JIN je princip ženský a JANG je princip mužský… Lidské tělo je zdravé, pokud jsou tyto energie v rovnováze. Je-li tato rovnováha narušena, přicházejí zdravotní obtíže a nemoci. Důležitý vliv na dosažení nebo udržení této rovnováhy mají čínské byliny, z nichž jsou připravovány speciální přípravky.

Kvalitní bylinné směsi lze zpracovat do formy tonika, které dodržuje zásady tradiční čínské medicíny. Takové bylinné směsi se pak chovají podobně jako vitamíny a minerály – účinkují pomalu a normalizují fyziologické funkce našeho organizmu. Udržují rovnováhu JIN a JANG, a tím udržují naše stálé zdraví. Velkou výhodu je, že při dodržení staletími prověřených zásad tradiční čínské medicíny nemají žádné vedlejší účinky, a proto nezpůsobují zdravotní potíže.

Další úžasnou novinkou je skutečnost, že kvalitu a garanci obsahu bylin v tonicích lze konečně v dnešní době prokázat. Zákazník tak nekupuje zajíce v pytli: to, co se uvádí na etiketě, je skutečně obsaženo i v přípravku. Zasloužil se o to Albert Y. Leung, Ph.D., který se narodil v roce 1938 v Hong Kongu. Získal titul bakaláře v oboru farmacie na Národní Taiwanské Univerzitě (v roce 1961 B.S.) a poté doktorát v oboru farmakognosie na Michiganské Univerzitě (nejprve v roce 1965 titul M.S. a poté v roce 1967 titul Ph.D.).

Více jak 40 let se zabývá výzkumem historických a tradičních rostlin. Svými poznatky přispěl do počítačové databáze léčivých rostlin pro Národní institut výzkumu rakoviny (PHYTOMED). Je autorem Encyklopedie běžných přírodních ingrediencí používaných ve stravě, lécích a kosmetice a dále řady článků věnovaných tradičním léčebným prostředkům rostlinného původu. Již řadu let se zasazuje za výrobní kvalitu v průmyslu zpracovávajícím byliny.

Je považován za jednoho z největších znalců botanických produktů v západním světě a znalce tradiční čínské medicíny. Pracoval na vývoji několika produktů, které se s úspěchem prodávají téměř po celém světě. Je zakladatel oboru bylinných směsí na světě.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,040 26,140
USD 21,340 21,480
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma