Hudební retro: Zavzpomínejte na 90. léta, kdy se na scéně zjevily Spice Girls

- Celebrity autor: Lucie Hyblerová

Dívčí kapelu Spice Girls není nutno dlouho představovat. Jejich hvězdná éra začala v roce 1994 a jejími členkami byly Victoria BeckhamMelanie BrownEmma BuntonMelanie Chisholm a Geri Halliwell. Bez nadsázky lze říct, že tato pětice zpěvaček utvořila nejúspěšnější dívčí skupinu všech dob.

Členky Spice Girls v současnosti

Členky Spice Girls v současnosti , zdroj: US Magazine

Po čtyřletém fungování Spice Girls přišel pro fanoušky první šok, Geri se rozhodla vydat na sólovou dráhu a kapelu následně opravdu opustila. Mel B a Victoria pak ohlásily do médií zprávy o svém těhotenství a kapela se tak v roce 2001 zcela odmlčela.

Spice Girls v době své největší slávy Spice Girls v době své největší slávy, zdroj: US Magazine

V roce 2007 přišel hvězdný comeback Spice Girls v jejich původní sestavě. Turné s názvem The Return Of The Spice Girls bylo veleúspěšné. Jejich první koncert v Londýně byl vyprodán za neuvěřitelných 38 sekund! O návratu ve velkém stylu svědčí také fakt, že z původních 11 koncertů bylo v závěru šňůry 47. Ovšem po třech měsících toto turné předčasně ukončily a opět se rozloučily s fanoušky. Jejich poslední společné a výjimečné vystoupení mohli diváci shlédnout při Letních olympijských hrách v Londýně v roce 2012.

Tagy: hudební scéna dívčí kapela

Zdroje: US Magazine