Dnes je čtvrtek 25. února 2021., Svátek má Liliana
Počasí dnes 15°C Polojasno

Harmonická jarní očista

Harmonická jarní očista
zdroj: Tisková zpráva

Při odkládání zimních kabátů míváme na jaře často pocit, že bychom s nimi měli odložit i nějaké to kilo navíc, které naše tělo během zimních měsíců získalo.

V posledních letech je trendem absolvovat různé očistné kúry a detoxikační procedury, které nám mají pomoci odstranit z organismu látky, jimiž je ,,zanesen“ během zimního nebo delšího období, kdy jsme svému zdraví nevěnovali dostatečnou pozornost.

Jak přirozeně posílit střevní mikroflóru
Střeva jsou osídlena velkým množstvím bakterií, jejichž hmotnost může dosahovat až kilogramových hodnot. Ovšem násilně se jich zbavovat například výplachem je velká chyba. Tyto bakterie vytváří kolonie přátelských kmenů, ale také kmenů nepřátelských nebo potenciálně nepřátelských. Takto agresivním způsobem, jako je výplach, si můžeme zapříčinit dysmikrobii – tzn. přemnožení nebezpečných bakterií na úkor přátelských. Jedinou pomocí je pak konzumace zakysaných mléčných výrobků s probiotiky nebo užívání potravinových doplňků, které střevní mikroflóru opět upraví. Zároveň je velmi důležitý příjem vlákniny, která slouží jako živná půda pro tyto bakterie. Pokud vynecháte výplach střeva a do jídelníčku zařadíte 300 – 500 g zeleniny a ovoce za den a zakysané výrobky, zcela jistě svému zdraví pomůžete mnohem více a přirozeně.

Jak prospět játrům nejen na jaře
Dalším vyhledávaným způsobem používaným při detoxikaci těla, jsou tzv. čistící čaje. Pokud tyto čaje obsahují látky, které podporují činnost jater, lze je doporučit jako podpůrný prostředek. Ovšem pokud byste svým játrům chtěli skutečně prospět, nejlepší cestou je ozdravění výživy ve smyslu snížené konzumace alkoholu a masa. Jejich nadměrná spotřeba totiž vede ke vzniku některých jedovatých látek ve střevě, které se vstřebávají do krve a jsou odbourávány játry. Zhoršení jaterních funkcí nemá spojitost se zpomaleným metabolismem. Mnohem častější příčinou jsou opakované ostré redukční diety, kterým se organismus snaží přizpůsobit.

Detoxikační kúry a celulitida
Často se detoxikační kúry provádějí za účelem zkrásnění a omlazení, zejména pak z důvodu zlepšení stavu kůže a celulitidy. Její vznik je však dědičný a výživou ji lze ovlivnit pouze minimálně. Nejlepším způsobem je zpevnění tkání sportem a pohybem, který nutí podkožní tkáň vytvářet pevnější pojivo, které udržuje tukovou tkáň rovnoměrně rozloženou v podkoží. Sport také sníží množství tukových zásob, čímž se projevy celulitidy zredukují rovněž.

Harmonická jarní očista
Detoxikačních procedur existuje mnoho. Některé jsou více, jiné méně účinné a některé, bohužel, mohou být i zdraví nebezpečné. Máte-li pocit, že potřebujete svůj organismus po zimě regenerovat, vyzkoušejte nejprve osvědčené a zcela přirozené metody. Snižte příjem stravy – zejména živočišné. Soustřeďte se na vyšší konzumaci zeleniny a ovoce, denně se pohybujte alespoň 2 hodiny na čerstvém vzduchu, pijte hodně čisté vody, nekuřte, nepijte alkohol a kávu. Vaše tělo vám za to bude vděčné a bude to pro váš organismus mnohem přirozenější návrat do kondice, než některé drastické očistné kůry.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,320 21,460
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma