Dnes je pátek 7. května 2021., Svátek má Stanislav
Počasí dnes 12°C Dešťové přeháňky

Halloween ťuká na dveře. Že nemáte masku?

Halloween ťuká na dveře. Že nemáte masku?
Halloween | zdroj: tisková zpráva

Zde jsou tipy, jak se originálně nalíčit na halloween party!

Ač je Halloween původně označován za anglosaský lidový svátek, svou oblibu našel po celém světě. Nejvíce si na něj potrpí Američané, Angličané a Novozélanďané. Jeho popularita se rozšířila i do našich českých končin a z každého rohu na nás vyskakují pozvánky na strašidelné halloween party v maskách.

Krvavá lady nebo chladná zombice.
Krvavá lady nebo chladná zombice.

Protože se koná jen jednou za rok a máme možnost svou kreativitu konečně vystavit na odiv, není na škodu inspirovat se již zkušenými aktéry. Čarodějnice, čertice a duchové už nejsou tolik v kurzu. Nyní frčí krvelačné zombie, Frankensteini a sexy vampýrky. Abyste opravdu vyrazili dech, musíte si dát záležet. Věnujte přípravě čas a váš kostým bude nezapomenutelný.

Čarodějnice nebo mrtvá sestřička.
Čarodějnice nebo mrtvá sestřička.

Co si budeme povídat, dnes se již bez moderních vymožeností neobejdeme. Nejvíce vám k vysněnému vzhledu pomůžou oblíbené barvy na obličej nebo na tělo. Barvy seženete ve všech papírnictvích a na internetových stránkách. Investice do trochu dražších pomůcek se rozhodně vyplatí a budete královnou Halloweenu. Jedinou nevýhodu, kterou barvy mají, je to, že na ně stále musíte myslet. Respektive stačí se trochu zpotit nebo rukama máznout po obličeji a barvy jsou fuč.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona nebo Frankenstein.
Mrtvá nevěsta Tima Burtona nebo Frankenstein.

V líčení vám hravě pomůžou šminky, které doma jistě máte. Od kontur na rty, černých tužek na oči, zvýrazňovačů na obočí po různobarevné rtěnky. Pro větší efekt očí si můžete pořídit umělé řasy. Mezi další využívané domácí materiály patří i práce s vodovými barvami a temperami. Když je použijete samostatně, tak na obličeji popraskají a budete vypadat jak patinovaný obraz. Zkuste si předtím aplikovat na obličej mastnější krém a poté až příslušné barvy.

Zkrvavte svou tvář!

Pro vytvoření dojmu krvelačné zombie či upírky lze zakoupit i umělou krev, která je s barvou rudé krve identická. A poslední rada na závěr: Pokud chcete opravdu všem přítomným vyrazit dech a dětem zadělat na koktání, kupte si kontaktní čočky s různě velkými zorničkami. Budete nahánět strach i otrlým.

Kostlivec nebo sexy vamp.
Kostlivec nebo sexy vamp.

Vybrali jsme pro vás několik fotografií, kterými se můžete inspirovat. Mezi originálně nalíčené masky patří: zavražděná lady, chladná zombie, Blair Witch Style, krutá zdravotní sestřička, mrtvá nevěsta Tima Burtona, Frankenstein, moderní kostlivec a sexy vampýrka.

AUTOR: Daria Nebeská

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,700 25,800
USD 21,270 21,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma