Erotika v hitparádách

- Ženy autor: red

Za nejerotičtější píseň byla zvolena skladba z roku 1981 Physical, kterou zpívala v té době velmi populární Olivia Newton-John.

Je překvapivé, že nejerotičtější píseň všech dob není z repertoáru Madonny či Barryho Whita, ale cudné zpěvačky, která nikdy neprovokovala žádnými sexuálními skandály. Olivie Newtonové-Johnové, a to její song Physical. Tvrdí to aspoň hudební časopis Billboard.

Časopis Billboard u příležitosti nedávného svátku zamilovaných, sv. Valentýna, vypracoval seznam 50 nejoblíbenějších písní o sexu všech dob na základě jejich úspěšnosti v hitparádách Billboardu od srpna 1958 do letošního ledna.

Právě skladba Physical z roku 1981 se držela v čele hitparády 100 nejlepších skladeb nejdéle, celých deset týdnů. Píseň je svými narážkami na "vodorovnou polohu" známá nejen jako erotická, ale proslavila se i jako nahrávka provázející předcvičování aerobiku, při kterém se zpěvačka ráda prezentovala.  

Na druhém místě žebříčku Billboardu skončil song Tonight's the Night z roku 1976 (Rod Stewart). Ten se dostal do první desítky i s počinem Do Ya Think I'm Sexy? Třetí příčku obsadila skupina Boyz II Men s písní I'll Make Love To You.

Některé písně jsou silně erotickými ploužáky, některé jsou hlučnými rockovými songy, ale všechny mají podle časopisu  Billboard společné to, že jejich obsah je nějakým způsobem přímo spojen se sexem.

První desítka z 50 nejerotičtějších songů:
    
    1. Physical - Olivia Newtonová-Johnová
    2. Tonight's The Night - Rod Stewart
    3. I'll Make Love To You - Boyz II Men
    4. Too Close - Next
    5. Let's Get It On - Marvin Gaye
    6. Hot Stuff" - Donna Summerová
    7. Do That To Me One More Time - Captain and Tennille
    8. Like A Virgin" - Madonna
    9. Kiss You All Over" - Exile
    10. Do Ya Think I'm Sexy? - Rod Stewart

Tagy: erotika

Zdroje: ČTK