Dnes je úterý 19. ledna 2021., Svátek má Doubravka
Počasí dnes -13°C Občasné sněžení

Co má ráda Jana Havrdová, moderátorka pořadu Sama doma

Co má ráda Jana Havrdová, moderátorka pořadu Sama doma
zdroj: Archiv

Živě vysílaný kontaktní publicistický pořad Sama doma poskytuje především ženskému publiku zajímavý a inspirativní program...

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu
V roce 1999 jsem promovala na právnické fakultě Univerzity Karlovy, nicméně tomuto oboru se nevěnuji. Od 15 let se aktivně zabývám aerobikem a kromě předcvičování mne od začátku bavila manažerská práce s aerobikem související. S Vaškem Krejčíkem jsme organizovali Pražské aerobikové maratony a několik ročníků Tour po České i Slovenské republice. Řadu let jsem pracovala jako aerobik manažer fitness center Factory Pro (nyní Holmes Place) a od září 2008 jsem nově v pozici manažera reprezentace Českého svazu aerobiku. Organizovat akce a starat se o naše závodníky mne opravdu baví, navíc pod mateřskou organizací FISAF International je prostor pro řadu nových projektů, které se nám doufejme podaří v dohledném čase realizovat. Jako perlička v mých aktivitách svítí moderování pořadu Sama doma. Moderování mám opravdu moc ráda a po letech mám občas i pocit, že se mi daří.......Jsem Lev, proto aktivita a tah na bránu patří k mým charakteristickým vlastnostem. Když přemýšlím o svém životním mottu, tak mne nic extra moudrého nenapadá. Snad jen, abych dokázala nepodstatné věci hodit za hlavu a zabývat se těmi podstatnými. Zásadně podstatné mi připadá zdraví mých dětí a mého nejbližšího okolí. Nemoc je totiž vyšší moc, se kterou člověk leckdy vůbec nic neudělá. Ostatní věci jsou ovlivnitelné. A to, co by člověk neměl nikdy ztrácet, je úsměv na duši a pozitivní myšlení.

 Co mi nyní zabírá nejvíce času
Nejvíce času mi nyní rozhodně zabírá péče o šestnáctiměsíčního Josífka. Je to malý skřítek neposeda a ve velmi náročném věku, takže vše ostatní stíhám jen tehdy, když malý spí nebo si alespoň chvilku sám hraje. No a velkou část mých aktivit zvládáme spolu a často nám pomáhá i starší syn Bertík.

 Kniha, která má čestné místo v mojí knihovně
V poslední době se snažím číst anglicky. Je to způsob, jak si stále udržovat kontakt s jazykem. Již se mi podařilo prokousat se obdobím hledání každého druhého slova ve slovníku, takže už mohu říci, že opravdu čtu…. V poslední době mne velmi zaujala kniha The Bookseller of Kabul od Asne Seierstad a The Ivy Chronicles od Karen Quinn. Jinak se pravidelně vracím k románům Barbary Erskinové a mezi mé nejoblíbenější české autorky patří Iva Hlaváčková.

 Film, na který se mohu dívat znova a znova
Rozhodně S tebou mně baví svět od Marie Poledňákové, v poslední době mne naprosto nadchl muzikál Mamma Mia.

 Muzika, která mi vždycky zvedne náladu
Mám ráda různé hudební styly. Samozřejmě mne vždy chybí za srdce rytmická taneční hudba jako je švédské taneční skupina ABBA - viz muzikál Mamma Mia, ale ráda si poslechnu i něco klidnějšího. Suzane Vega, Norah Jones, John Mayer, z československých interpretů mám ráda Mekyho Žbirku nebo Alici Sprinte.

Můj ranní rituál
Umyju si vlasy a nasadím kontaktní čočky……

Osvědčené trvalky mojí ledničky a spíže
Tak to jsou rozhodně rajčata a mozzarella, dobré francouzské sýry, parmazán, kvalitní víno s příběhem (např. z jaké vinice a od jakého vinaře je), pomelo a ananas.

Kuchyňský pomocník, bez kterého bych se neobešla
V současné době ponorný mixér. Dělám s ním každý den kašičky pro Josífka…

 Moje kosmetická výbava
Parfémy používám Jil Sander, v současné době je to Jil Sander Sensation. Denní a noční krém a odličovací prostředky od Vichy, řasenka Lancome, minerálový make up od Mary Kay a lesky Lip Fusion ze Sephory. Tělové mléko jednoznačně Nivea.

Pohybové minimum každého dne
Bydlíme v řadovém domku, kterému říkáme věž. Běhám tedy každý den schody jako blázen…

Kavárna nebo hospůdka, kam se ráda vracím
Rozhodně Coffee Heaven, Starbucks a dobré pizzerie jako je Di Carlo nebo Grosseto

Jeden oblíbený recept na zdravé jídlo a jeden na jeho pravý opak
Miluji salátové talíře, takže spousta zeleného salátu a na to nejoblíbenější dobroty – rajčata, papriky, kukuřice, tvrdý sýr, popř. orestované kuřecí maso. Vše s dobrou „majdou“ – nejoblíbenější je lučinová s česnekem a bylinkami. Jako hřích jednoznačně vidím sladké, všechny možné buchty a koláče. Musím se hlídat, snědla bych jich opravdu hromadu.

 Moje aktivity v současné době
Péče o rodinu, manažerská činnost pro Český svaz aerobiku, resp. FISAF CZ a moderování Sama doma.

Materiál byl připraven ve spolupráci se stránkami specializovanými na aerobik, www.aerobic.cz, kde naleznete kalendář cvičebních akcí v celé ČR a rady odborníků na hubnutí.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,590 21,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma