Dnes je úterý 5. července 2022., Svátek má Cyril a Metoděj
Počasí dnes 26°C Dešťové přeháňky

Čarodějnice na Ladronce se vydařily, jenom Svatý Petr večer zlobil

Čarodějnice na Ladronce se vydařily, jenom Svatý Petr večer zlobil
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

V parku Ladronka, kde se každoročně (letos již pošesté) koná největší slet čarodějnic v Praze se sešlo tisíce lidí, co chtěli takto oslavit svátek jara a hlavně rodiny s dětmi, které chtěly využít program plný her, soutěží, koncertů, divadla, tance, ale i tradičního opékání špekáčků.

A určitě všichni odcházeli spokojeni, i když dvě  "kaňky", které oslavy trochu pokazily, by se našly. Tou neovlinitelnou bylo počasí, když se k večeru nad metropolí prohnala silná bouřka, tou druhou špatné spojení.

Dopravní podnik dopravoval, ale...

Jediná autobusová linka (191) odjížděla od Anděla našlapaná k prasknutí. "Já tu s kočárkem tvrdnu už čtyřicet minut, do předchozího busu jsem se vůbec nedostala. Asi počítají s tím, že se tam budou lidi dopravovat na košťatech," řekla  jedna (z doslova rozčarovaných) žen.

Pokud jde ale o samotný slet, nelze mu vůbec nic vytknout, organizace byla výborná a určitě se nikdo nenudil, bylo se stále na co dívat, či co dělat. Šikovnější děti například využívaly celou řadu dílen, ty na Ladronku laskavě zapůjčila Škola čar a kouzel z Bradavic.

"Můj sedmiletý syn je po tatínkovi kutil, takže vyzkoušel všechny, zkusil se naučit některé z vyhlášených kouze svého oblíbence Harryho Pottera, v astronomické věži věštil z vlastních barevných obrázků a nakonec s profesorem Snapem vyrobil vlastní "lektvar". Je úplně nadšený, svěřila se Věra Jandáková z  Prahy.

Čarodějnice. Foto: Janula zdroj: tisková zpráva

Nálada svatého Petra

Maminka s dvěma dětmi, z nich starší holčička přišla v čarodějném úboru, si akci také pochvalovala.  "Je to dobře zvolené místo, mám o dceři neustále přehled a i když je tady hodně lidí, nemusím se bát  s kočárkem nějakých strkanic,"  řekla.

Ke slovu se dostal i famfrpál. Ti, kdo ho nezvládli, se mohli věnovat obyčejným lidským hrám jako je kroket, či pétanque, či díky největšímu mobilnímu funboxu Author obdivovat kouzelné skoky a salta na kolech na překážkové dráze.

Z trochu jinéhou soudku byla možnost zahrát si ve stanu s nintendem nebo si odnést ze sletu památeční fotografii a protože Čarodějnice na ladronce jsou vždy ekologické, nescházel ani stánek s touto tématikou pro budoucí ochránce přírody.

Ucha přítomných potěšila i hudební vystoupení, kromě trampských písní se je pokusila roztančit skupina Dolly Bus Band, vystoupila i známá formace Clou.

Zkrátka a dobře, čarodějnice na Ladronce  (jsou pod záštitou Městské části Praha 6 a oheň slavnostně zažehla starostka Marie Kousalíková) se vydařily. Takže napřesrok zase.  A snad bude svatý Petr v lepší náladě a nebude proti nim bojovat počasím.

Čarodějnice. Foto: Janula zdroj: tisková zpráva

 

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 5.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,720 24,820
USD 23,660 23,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma