Zpěvák Donnie Wahlberg zařídil své fanynce transplantaci ledviny

- Ženy autor: Jan Janula

Transplantovanou ledvinu dostane žena z amerického státu Tennessee poté, co zpěvák kapely New Kids on the Block Donnie Wahlberg zmobilizoval na internetové sociální síti Twitter armádu svých fanoušků.

Jak dnes informovaly zpravodajské servery, Wahlberg se dozvěděl o tom, že jeho fanynka Bobbette Millerová čeká na operaci, jež jí může zachránit život, z jejího blogu, na který mu jeden z jeho internetových stoupenců poslal odkaz.

Prosba o pomoc zabrala

"Kliknul jsem na link, a pak jsem ho přeposlal a poprosil o pomoc," řekl Donnie Wahlberg; starší bratr herce Marka Wahlberga. Zpěvák má na Twitteru více než 183.000 příznivců.

"Věděla jsem, že je třeba dostat tu informaci co nejrychleji k co největšímu počtu lidí, a proto jsem její blog dala na Twitter," řekla novinářům Abbie Vicknairová, blízká kamarádka Millerové.

"A během dvou hodin jsem viděla, že Donnie (Wahlberg) ten link přeposlal. Úplně se mi zastavilo srdce, když jsem to četla. Nemohla jsem uvěřit, že to udělal."

Fanoušci sobě

Fanoušci, kteří si Wahlbergův vzkaz přečetli, začali kontaktovat zdravotní středisko Vanderbiltovy univerzity v Nashvillu, kde mezi nimi lékaři vytipovali šest potenciálních dárců. Jeden z nich byl shledán vyhovujícím a Millerová v červnu podstoupí transplantaci.

Skupina New Kids on The Block (NKTB) ve složení Donnie Wahlberg, Danny Wood, Joey McIntyre, Jonathan Knight a Jordan Knight se prosadila koncem 80. let takovými hity, jako You Got It (The Right Stuff).

Pomohla také položit základy pro příliv chlapeckých kapel, z nějž v 90. letech vzešly například skupiny Backstreet Boys či 'N Sync.

Tagy: celebrity transplantace ledviny

Zdroje: ČTK