V Moravském zemském muzeu se slavil den otců

- Ženy autor: red

V brněnském Moravském zemském muzeu se dnes slavil Den otců. Akce se uskutečnila podruhé a přišlo na ni přes 500 tatínků a dědečků s dětmi. Zájem byl velký a muzeum se proto rozhodlo, že akci v příštím roce zopakuje, řekla její mluvčí Eva Pánková.

Připomněla, že Den otců je známý hlavně v západní Evropě a v severní Americe, v ČR je novinkou.
"Obvykle do muzea chodí maminky s dětmi. Na to, že se dnes konal teprve druhý ročník Dne otců jsme se zájmem tatínků a dědečků velmi spokojeni," doplnila mluvčí. Muzeum nejenže umožnilo vstup zdarma, ale navíc uspořádalo i četné akce.

V Pavilonu Anthropos, který je věnován počátku lidstva, si tatínci s dětmi mohli například zaházet oštěpem pomocí vrhače nebo krájet ovoce kamennými nástroji. V expozici Fauna Moravy v Biskupském dvoře na Zelném trhu zase na zájemce čekala zoologická hra a houbařská poradna a prohlídka sbírky modelů hub.

Do akce se zapojili i odborníci Fakulty chemické Vysokého učení technického. Pro zájemci připravili zábavné pokusy s ohněm a s výbuchy. Kouzla s kapalným dusíkem připravili odborníci z Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR.

Zdroje: ČTK