V Monaku se chystá svatba, nevěsta přijala katolickou víru.

- Ženy autor: Jan Janula

Jihoafričanka Charlene Wittstocková, snoubenka monackého knížete Alberta II., přestoupila před svatbou plánovanou na 2. července na katolickou víru. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na monacký knížecí palác.

"Slečna Charlene Wittstocková, která vyznává křesťanskou víru, byla přijata na základě svého rozhodnutí do společenství katolické církve," uvádí se v prohlášení paláce. Předtím byla protestantka. Katolictví je oficiálním náboženstvím monackého knížectví.

Bude v tom umět plavat

Třiapadesátiletý http://www.osobnosti.cz/lady-gaga.php se s bývalou reprezentantkou Jihoafrické republiky v plavání seznámil v roce 2000. Dosud svobodný kníže, avšak otec dvou dětí, oznámil zásnuby loni v červenci.

Albert a Charlene oznámili, že si sami nepřejí svatební dary, ale že by byli rádi, kdyby byly u příležitosti jejich sňatku obdarovány charitativní nadace a sdružení.

Civilní sňatek se uskuteční 1. 7 v 17:00 v trůnním sále knížecího paláce. Lidé jej budou moci sledovat na obřích obrazovkách a pozdravit novomanžele, kteří vyjdou na balkon.

Večer bude pro občany knížectví uspořádána recepce a pak zvuková a světelná show. Církevní svatba se bude konat v 17:00 druhý den pod širým nebem na nádvoří paláce.

Po červeném koberci...

"Slečna Wittstocková půjde spolu se svým otcem po červeném koberci z kasáren karabiníků až k oltáři," upřesnil palác.  Svatby se zúčastní privilegovaní hosté, korunované hlavy a šéfové států.

Tři a půl tisíce pozvaných bude moci sedět před velkou obrazovkou před palácem,  jiné, různě rozmístěné po městě budou přenášet náboženský obřad a cestu manželského páru ulicemi Monaka.

Kníže Albert se rozhodl k cestě do kostela použít  luxusní hybridní automobil Nexus s benzinovým i elektrickým motorem. Chce tak chce demonstrovat svou podporu pro ochranu životního prostředí, zdůraznil palác.

V Oceánografickém muzeu se poté bude od 21:00 konat slavnostní večeře završená velkolepým plesem. Slavnost pochopitelně uzavře neméně velkolepý ohňostroj.

Zdroje: ČTK