Tuzemské hitparádě dominují Nohavica a Klus

- Kultura autor: Danica Klein

Tuzemskou prodejní hitparádu ovládli písničkáři Jaromír Nohavica a Tomáš Klus, kteří mají v první desítce po dvou deskách. V čele je stále Nohavicovo album hitů s názvem Tenkrát/Nostalgie 90.let, na pátém místě má aktuální desku Tak mě tu máš. Klus obsadil třetí místo nahrávkou Racek a osmé místo se starším debutovým albem Cesta do záhu(d)by.

Tomáš Klus, Jaromír Nohavica

Tomáš Klus, Jaromír Nohavica,zdroj: Profimedia.cz

Na druhém místě je stejně jako minulý týden skupina Kryštof s nahrávkou Inzerát, stejně tak čtvrtá skončila francouzská zpěvačka Isabelle Geffroyová známá pod uměleckým jménem Zaz s deskou Recto Verso. Na šesté příčce je zpěvačka Pink s deskou Truth About, následuje Oheň Lucie Vondráčkové a deváté místo patří albu heavymetalové skupiny Black Sabbath s názvem 13. Desítku nejprodávanějších titulů uzavírá kapela Depeche Mode s nahrávkou Delta Machine. 

Z domácích alb se v první dvacítce ještě umístily nahrávky skupiny Tři sestry Líná hudba holý neštěstí, Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu Live at La Fabrika, skupiny Doctor P.P. zpívajícího právníka Petra Pečeného, nahrávka Gabriely Gunčíkové Celkem jiná a album skupiny Katapult 50 let hraju rock!.

Ze zahraničních alb byl zájem o starší desku zpěvačky Adele s názvem 21, chlapeckou skupinu One Direction s nahrávkou Take Me Home, Daft Punk s albem Random Access Memories, Hugha Laurieho s albem Didn't It Rain a nahrávka Born To Die zpěvačky vystupující pod jménem Lana Del Rey. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace IFPI každý týden na základě hlášení prodejen zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda hudební scéna

Zdroje: ČTK