Stárnu dvakrát, říká v nové knize ikona Raquel Welchová

- Ženy autor: red

Herecká ikona a sexsymbol Raquel Welchová prožívá stárnutí dvakrát - jako žena, ale i jako mezinárodní hvězda, kterou proslavilo její tělo.

Americká herečka, známá například z filmu Zvíře s Jeanem Paulem Belmondem, o tom i o náročném skloubení rodinného a veřejného života mluví v nové knize Raquel: Beyond the Cleavage (Raquel: Nejen dekolt). Napsala to agentura Reuters.
"Všichni se shodneme na tom, že stárnutí je náročné, ale věřte mi, je jím ještě víc pro blednoucí sexsymbol," říká devětašedesátiletá Welchová v knize.

Věk sám by podle ní člověka neměl nikdy vymezovat. "Podívejte se na mě. Tělo mi docela dobře slouží, ne že by to nestálo žádné úsilí, každý den cvičím jógu, asi hodinu a půl, ale vážně, jaký má smysl lhát o vašem věku?" říká herečka v bílé halence, vestě s pruhy a volných džínsech, která s Reuters hovořila v hotelovém pokoji na newyorském Manhattanu.

"Zastupuji krásu, idealizovaný pohled na ženy, a tak mě chápou v tom, co dělám," vysvětlila.
Věk s sebou sice nese "úžasné odpovědi", pro ni jako pro impulzivního člověka ale nebylo vždy snadné je nalézt.

V knize vysvětluje, jak se vyrovnala s přechodem a experimentovala s hormonální substituční terapií a dávkami hormonu estrogenu, aby nakonec zakotvila u pravidelného cvičení jógy a zdravého jídelníčku. Odstranila z něj sůl, cukr a kofein a snídá bílky a obilniny bez pšeničné mouky. Po šesté hodině večer již nejí. Plastickou chirurgii chápe jako poslední možnost, přednost dává botulotoxinovým injekcím, pokud jsou aplikovány správně.

"Cítila jsem, že lidem jsem byla úplně jedno, starali se jen o ni: o tu v malých bikinách z jelení kůže, s rozkročenýma nohama...a s neuvěřitelně útlým pasem," poukázala na spoře oděnou pravěkou ženu, kterou hrála ve filmu One Million Years B.C. (Milion let př. n. l.) v roce 1967. Superžena typu Amazonky prý byla úžasná, ale od skutečné Raquel se prý liší.

"Jsem silná žena, ale nejsem jako ona," řekla Welchová. Svou kariéru zahájila v 19 letech, čtyřikrát se rozvedla a doma kvůli natáčení netrávila moc času. Obě děti tak prý bylo těžké vychovat a později s nimi znovu navázat vztah. Připouští, že mnoho věcí šlo udělat lépe.

Jedním z poslání knihy je prý připomenout ženám, že strach a úzkost "nemají jen ony", a pokud bylo možné překonat její obavy a pocit nejistoty, které u ní jako známé osoby ještě nabyly na velikosti, potom to zvládnou i ostatní.

Zdroje: ČTK