Soulová legenda Lionel Richie to v sobotu rozjede v O2 aréně!

- Kultura autor: Danica Klein

VIDEO. Americký zpěvák Lionel Richie v sobotu v pražské O2 areně představí své nové album Tuskegee, které obsahuje hity přepracované společně s jeho hudebními přáteli.

Lionel Richie

Lionel Richie,zdroj: telegraph.co.uk

Richie již dorazil do Prahy, kde na svém dosud jediném koncertu v České republice před pěti lety nabídl album Coming Home. Produkci přivezlo deset kamionů a doprovodný personál čítá přibližně padesát lidí. ČTK o tom informoval Petr Novák z pořádající společnosti Live Nation. 

V rámci rozsáhlého turné držitel několika cen Grammy ještě navštíví Německo, Velkou Británii, Monako, Lucembursko, Maďarsko, Francii, Dánsko, Irsko a Švýcarsko. 

"Také v Praze zazpívá své velké hity, což je zároveň materiál z jeho posledního alba Tuskegee," sdělil Novák. Dodal, že na koncert, na který jsou v hale všechna místa k sezení, budou k dispozici vstupenky i v den jeho konání. 


Předskokanem Richieho bude David Deyl. Za doprovodu své kapely nabídne výběr nejúspěšnějších písniček ze svých dvou alb Hlavolam a Zásah. "Chci ze svého repertoáru vybrat opravdu nejlepší věci. Snad se mi podaří navodit tu pravou jiskřivou náladu před tím, než vstoupí na scénu legendární Richie," uvedl osmadvacetiletý zpěvák. 

Třiašedesátiletý rodák z Alabamy a uznávaný autor milostných balad zahájil svou hudební kariéru koncem 60. let jako saxofonista a zpěvák skupiny Commodores, pro kterou napsal rovněž několik hitů. V roce 1982 oblíbenou kapelu, přezdívanou "černí Beatles", opustil a - už jako ceněný autor písní - se vydal na sólovou dráhu. Pro countryového zpěváka Kennyho Rogerse například napsal píseň Lady, která se v roce 1980 vyšvihla na čelo americké hitparády.

Rok nato nazpíval Richie duet Endless Love s Dianou Rossovou, s níž opanovali americkou i britskou hitparádu. Svůj nejslavnější hit Say You, Say Me, který mu vynesl zlatou sošku Oscara, složil v roce 1985 pro film Bílé noci režiséra Taylora Hackforda. A ve stejném roce napsal spolu s Michaelem Jacksonem také píseň We Are The World, která v podání dvou desítek interpretů těch nejzvučnějších jmen odstartovala kampaň na pomoc Africe postižené hladomorem.

Tagy: koncert O2 Arena autor

Zdroje: ČTK