Slavná BB nechce, aby se točil film o jejím životě

- Ženy autor: red

Bývalá francouzská filmová hvězda Brigitte Bardotová protestovala proti úmyslu hollywoodského režiséra Kylea Newmana natočit bez jejího souhlasu film o jejím životě. "Film o mně, aniž jsem o tom předem informována a aniž souhlasím s herečkou, která mě má hrát, s tím tedy nesouhlasím," prohlásila v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1.

Čtyřiatřicetiletý Newman, který mimo jiné režíroval komedii Fanoušci, chce film o slavné "BB" natáčet v příštím roce. Bardotovou by měla hrát jeho manželka Jaime Kingová.

V roli Bardotové se nedávno objevila francouzská herečka a modelka Laetitia Castová. Bylo to ve filmu Une Vie héroique (Hrdinný život) o zpěvákovi, herci a skladateli Serge Gainsbourgovi.

Bardotová řekla, že tento film neviděla, ale že ji nemůže hrát žádná herečka. "Žádná, ani jedna to nemůže dělat, protože jim chybí moje osobnost. Ony mají svoji osobnost, ale nemají moji," prohlásila.

Velice příkře pak zhodnotila nynější francouzskou kinematografii. Podle ní "je k ničemu. Není nic, co by mělo cokoli společného s opravdovým autorským filmem, dialogy, scénářem, režií."

Potvrdila také, že s filmem už skoncovala. "Odešla jsem z filmu, když mi bylo 38 let. Nebudu se vracet v 76," řekla.

Brigitte Bardotová byla sexuální symbol 60. let. Teď se už léta vehementně angažuje za ochranu zvířat.

Zdroje: ČTK