Shakespeare jako kabaret? Klicperovo divadlo uvádí premiéru Richarda III.

- Kultura autor: Lucie Hyblerová

První premiérou divadelní sezony 2012/2013 se dnes v Klicperově divadle v Hradci Králové stala hra Williama Shakespeara Richard III. Úpravy a režie hradeckého nastudování se ujal David Drábek. 

Richard III

Richard III,zdroj: klicperovodivadlo.cz

Hradecké divadlo uvádí hru jako kabaret o bezmoci mocných v Drábkově radikální úpravě. Podle dramaturgyně Jany Sloukové divadlo zredukovalo počet postav na základní minimum, přidalo nové situace a prolínající se linku z říše zvířat. "Přidejte k tomu Pavlínu Štorkovou v titulní roli, úchvatná vokální aranžmá naživo zpívaných písní a naše mužné herce v nemužných rolích královen a výsledkem bude, doufejme, hodně třeskutý koktejl říznutý cynickým nekompromisním humorem," uvedla Slouková. 

Kromě Štorkové v hlavní roli se divákům představili například Josef Čepelka, Tomáš Lněnička, Filip Richtermoc a další. Hudbu složil Darek Král a scénu navrhl Marek Zákostelecký. Součástí představení jsou i živě zpívané písně v podání členů Českého chlapeckého sboru v Hradci Králové. 

Klicperovo divadlo uvedlo Richarda III. jako 18. titul cyklu nazvaného Bůh ochraňuj Williama Shakespeara. Celkem v nové sezoně divadlo nabídne šest premiér, na listopad divadelníci chystají premiéru divadelní adaptace neodolatelné filmové komedie Sexmise v režii Šimona Cabana, následovat bude například hra Viktora Dyka Krysař v režii Jana Friče. Více informací o premiérách i programu divadla je možné najít na www.klicperovodivadlo.cz.

Tagy: premiéra divadlo Hradec Králové

Zdroje: ČTK