Rebelka Křováková porazila slaďouše Pčelára a stala se vítězkou SuperStar

- Kultura autor: Lucie Hyblerová

Jednadvacetiletá Sabina Křováková z Děčína se stala vítězkou česko-slovenské pěvecké reality show SuperStar. Rozhodlo o tom dnešní Grandfinále SuperStar, po jehož průběhu získala favorizovaná zpěvačka více hlasů než její finálový soupeř, pětadvacetiletý Štefan Pčelár z Nitry. Křováková přitom byla v průběhu soutěže blízko vyřazení. 

Vítězka SuperStar Křováková a poražený Pčelár

Vítězka SuperStar Křováková a poražený Pčelár,zdroj: Isifa.com

O jejím setrvání mezi ostatními účastníky rozhodovala v semifinále až "divoká karta" od poroty, která zachránila Křovákovou a Terezu Mandzákovou, mezi nimiž mělo rozhodnout divácké hlasování. 

Úspěšnější ze závěrečné dvojice získala cenu v hodnotě 100.000 eur (2,5 milionu Kč) a možnost natočit album. Oba finalisté zazpívali čtyři písně sólově a jeden společný duet. 

Výkony finalistů komentovala v přímém přenosu televize Nova porota ve složení Pavol Habera, Ondřej Soukup a Ewa Farna. O nové SuperStar však rozhodlo pouze hlasování diváků. Večerem provázela moderátorská dvojice Zora Kepková a Roman Juraško. Do letošní soutěže se přihlásilo celkem 10.000 zájemců. 

Dosavadními vítězi České SupeStar jsou Aneta Langerová (2004), Vlasta Horváth (2005) a Zbyněk Drda (2006), v česko-slovenské SuperStar uspěli Martin Chodúr (2009) a Lukáš Adamec (2011).

Tagy: Česko-Slovenská Superstar

Zdroje: ČTK