Odkázán na listí, hmyz a vodu z potoka! Muž přežil po autonehodě šest dní v rokli

- Kuriozity autor: Danica Klein

Sedmašedesátiletý Američan přežil po pádu svého automobilu do strže šest dní v kalifornském lese. Živil se listím a pil vodu z potoka.

Muž z kalifornského Lake Hughes ztratil na venkovské silnici kontrolu nad svým autem a spadl s ním do propasti hluboké asi 60 metrů. Dopadl do hustého křoví a první noc strávil v autě. "Následujícího dne se dostal ven a spatřil jiný zřícený vůz, za jehož volantem ještě seděl řidič, ale byl mrtvý. Vypadalo to, že už tam nějakou dobu je," uvádí se ve zprávě kalifornské dopravní hlídky.

Rodina se po Lavauovi začala shánět 23. září, když se nevrátil domů. Příbuzní se vydali na silnici a pomalu projížděli dlouhý úsek plný zátočin. Než se jim ho ve čtvrtek podařilo najít, byl Lavau odkázán jenom na listí, hmyz a vodu z potoka. Našel ho syn Sean, který zaslechl ze silnice nad kaňonem slabé volání o pomoc. Slezl dolů k otci a oba je pak vytáhli hasiči. Otce, který utrpěl zranění, pak hospitalizovali.

Jeho stav je vážný, ale neohrožuje ho na životě. Má prý zlomená tři žebra, vykloubené rameno, zlomenou ruku a pohmožděná záda. Domů ho možná pustí za tři dny. Ošetřujícímu lékaři nehodu popsal tak, že když se večer vracel domu, oslnily ho reflektory protijedoucího auta, zabrzdil a zřítil se ze svahu.

Zdroje: ČTK