Obchod s lidskými vlasy kvete: Nejžádanější jsou indické

- Móda autor: red

Sny po zářivé hřívě, jakou se pyšní celebrity, dál živí světový obchod s lidskými vlasy. Poptávka po prodloužení vlasů ve Velké Británii údajně stoupla ke konci června meziročně o 160 procent. Stále víc žen se prý chtělo nechat ostříhat jako celebrity.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Kvůli celebritám je prodlužování vlasů oblíbenější a každý chce vlasy z Indie," tvrdí vedoucí oddělení mezinárodního obchodu britského webu Linda Kozlowská. Za prodlužování vlasů lidé podle ní ročně utratí odhadem 65 milionů liber (1,8 miliardy korun).

Velká Británie byla podle čínského portálu ve sledovaném období třetím největším zákazníkem, pokud jde o nákup lidských vlasů. Světový trh ovládaly USA a Čína. Více než polovina zájemců toužila po vlasech z Brazílie a 29 procent po indických vlasech. Recese podle odborníků sice část poptávky utlumila, propad ale vyrovnal vyšší počet seniorek, které prodloužením vlasů chtějí dosáhnout mladistvějšího vzhledu.

Podle Lucindy Elleryové, která celebritám vlasy prodlužuje už čtvrt století, za touhou žen vypadat stále oslnivěji může kult celebrit, svou roli ale vedle bulváru a časopisů hrají i sociální sítě jako Facebook a Twitter. Zákazníky podle Kozlowské stále víc zajímá i to, zda mají výrobky ekologické balení a zda při pořízení vlasů nebyla pošlapána lidská práva.

Zájem o prodlužování vlasů a trend vypadat co nejpřirozeněji vyšrouboval i velkoobchodní cenu lidských vlasů. "V posledních deseti letech se ztrojnásobila, zdvojnásobila a zase ztrojnásobila," řekla Elleryová. Celebrity naopak podle ní začínají tajit, jaké úpravy zevnějšku kvůli výslednému vzhledu podstupují.

Tagy: obchod vlasy celebrity

Zdroje: ČTK