Nový flek? Kate Moss bude psát jako redaktorka pro Vogue

- Celebrity autor: Danica Klein

Slavná britská modelka Kate Mossová se v březnovém vydání britské mutace časopisu Vogue poprvé představí v roli módní redaktorky a stylistky. Pro magazín, na jehož obálce se během své kariéry objevila více než třicetkrát, připravila sérii fotografií, na nichž pózuje původem ukrajinská modelka Daria Werbowy. 

Kate Moss

Kate Moss,zdroj: Getty Images

Mossová, která nedávno oslavila 40. narozeniny, patří k největším celebritám světa módy. Lidé, kteří se v oboru pohybují, ji oceňují nejen jako modelku, ale i jako stylovou ikonu, která dokáže diktovat trendy. Právě proto ji Vogue oslovil s nabídkou práce občasné módní redaktorky. 

Pro březnové číslo, které se v prodeji objeví už tento týden, Mossová vsadila na rockovou estetiku a inspiraci 70. lety. Módní story s názvem Cause Célèbre nasnímala dvojice fotografů Mert Alas a Marcus Piggott.

Na jednom z předem zveřejněných snímků je třeba vidět hlavní aktérku, která v černých minišatech od Yvese Saint Laurenta, síťovaných punčochách a v paruce sedí za volantem kabrioletu. 

"Kate Mossová, zcela jistě jeden z nejsvobodnějších duchů naší éry, pro nás připravila první focení," napsala v editorialu časopisu jeho šéfredaktorka Alexandra Shulmanová. Doplnila, že Mossová dostála i své pověsti hvězdy večírků, když svou modelku hned první den vzala s sebou do společnosti. 

Tagy: Vogue supermodelka redaktorka

Zdroje: ČTK