Novou moderátorkou zpráv na Primě je Klára Doležalová

- Celebrity autor: Michal Polák

Novou moderátorkou večerních zpráv televize Prima bude Klára Doležalová Maksimović (39). Spolu s bývalým moderátorem televize Nova Karlem Voříškem utvoří novou hlasatelskou dvojici. Dnes o tom informoval mluvčí televize David Vaníček. O volnou pozici se podle něj ucházelo víc než deset zkušených i začínajících moderátorek. 

Klára Doležalová

Klára Doležalová,zdroj: Isifa.com

Doležalová je původně herečka, která se do paměti diváků vryla především jako moderátorka České televize v soutěži O poklad Anežky České. Jako televizní hlasatelka později získala dvě ceny Týtý. "Klára má kultivovaný projev, nádherný hlas a je to podle mne jedna z nejkrásnějších žen své generace," uvedla šéfredaktorka zpravodajství FTV Prima Jitka Obzinová. 

Voříšek přišel do Primy v dubnu, poté co na začátku roku ukončil dlouholetou spolupráci s televizí Nova. Z obrazovky se přitom stáhl již na podzim, kdy se v médiích začalo psát o jeho údajné spolupráci s StB, moderátor se proti tomu ohradil. Prima mu umožnila návrat na obrazovku i vzhledem k názoru svých diváků. "A i podle ohlasů ze sociálních sítí jsou diváci jeho novým angažmá na Primě nadšeni," uvedla Prima. 

Hlavní zprávy na Primě začínají každý den v 18:55. Dalšími moderátory jsou Terezie Kašparovská, Tomáš Drahoňovský, Roman Fojta a Sandra Parmová.

Tagy: prima večerní zprávy

Zdroje: ČTK