Nikoho neznám! Princ William na radu královny roztrhl seznam svatebních hostů

- Celebrity autor: Danica Klein

Britský princ William před loňskou svatbou roztrhal seznam oficiálních svatebních hostů. Povzbudila ho k tomu jeho babička královna Alžběta II. poté, co si jí vnuk postěžoval, že ze 777 osob na seznamu nikoho nezná. Panovnice mu poradila, aby nejdřív pozval své přátele. Vyplývá to z úryvků nového televizního dokumentu.

"Byla to velmi skličující chvíle, když mi byl doručen seznam se 777 jmény a já ani Catherine jsme nikoho neznali," řekl William v dokumentu televize ITV1. Část rozhovoru v předstihu zveřejnil britský rozhlasový a televizní magazín Radio Times.

"Šel jsem k ní a řekl: 'Podívej, dostal jsem tady ten seznam a nikoho neznám. Co mám dělat?' A ona řekla: 'Zahoď to. Začni svými přáteli a pak tam přidáme ty, kteří tam musejí být. Je to tvůj den.'," popsal William poradu s babičkou.

Princ rovněž prozradil, že v noci před svatbou, která se konala loni 29. dubna, spal jenom hodinu, protože byl nervózní a venku už tábořily davy lidí.

V rozhovoru také vyzdvihl moudrost své babičky. "Chtěl bych vzít všechny její zkušenosti, všechny její znalosti a strčit je do krabičky, abych po nich mohl kdykoli sáhnout," prohlásil William, který je druhý v následnické linii po svém otci princi Charlesovi.

Tagy: svatba kralovna hoste

Zdroje: ČTK