Němečtí veslaři obléknou na olympiádě trika od zlínské studentky

- Kuriozity autor: Danica Klein

Doktorandka zlínské univerzity Zuzana Bahulová z Otrokovic navrhla kolekci oblečení pro tým německých veslařů pro letošní olympiádu v Londýně. Bahulová absolvovala na zlínské univerzitě pětileté studium animované tvorby, zároveň je veslařskou rozhodčí a dříve tento sport aktivně provozovala, informoval Jan Malý ze zlínské univerzity.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Bahulová jako studentka Univerzity Tomáše Bati vycestovala na zahraniční stáž, tři měsíce strávila ve firmě, která vyrábí oblečení pro veslaře. "Díky tomu jsem se dostala do kontaktu s různými reprezentacemi a německé se moje návrhy zalíbily," uvedla Bahulová s tím, že cesta od prvního návrhu ke skutečnému dresu trvala několik měsíců. "Na začátku je většinou diskuse, pak nějaké návrhy, které se schválí, pak se vyrobí testovací kusy a až potom se vyrábí ve velkém," poznamenala.

Dresy pro německé veslaře nejsou pro ni první zakázkou pro vrcholové sportovce. V jejích modelech už závodí dvojnásobný olympijský vítěz Olaf Tufte z Norska. Bahulová také navrhla kombinézu pro nejlepšího českého veslaře Ondřeje Synka, nyní pracuje na návrzích pro skotský tým. Pro český tým však nepracuje. "Náš národní tým má smlouvu s jinou firmou. Nebýt tohoto omezení, byli by pro mě čeští veslaři samozřejmě prioritou," dodala Bahulová.

Čeští olympionici budou v Londýně oblékat značku Alpine Pro. O medaile budou bojovat v umělecky vyvedeném a přitom maximálně funkčním oblečení. Hlavní inspirací se stal obraz Amorfa - Dvoubarevná fuga z dílny Františka Kupky. Sportovce tak zdobí abstraktní linie vyvedené v národních barvách, stejně jako na slavném plátně. Letní hry v Londýně se konají od 27. července do 12. srpna.

Tagy: univerzita Zlín

Zdroje: ČTK