Naďa Konvalinková dnes slaví šedesátiny, přejeme hodně zdraví

- Ženy autor: Jan Janula

Naďa Konvalinková hraje ve filmu již od svých necelých dvaceti let, přitom stále ještě účinkuje v divadle či rozhlase. Začínala rolemi naivních dívek, v tomto období ji nejvíc proslavila parodie Adéla ještě nevečeřela, kde hrála nevinnou Květušku, po které zatouží i slavný detektiv Nick Carter.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Přesto, že měla nehezké dětství, když se v deseti letech její rodiče rozvedli za tak bouřlivých okolností, že ji i sestru Ljubu úřady umístily do dětského domova, kde zažila těžké strádání včetně kruté šikany, zachovala si stále smysl pro humor i životní nadhled.

Manželství s bouřlivákem

Obojí musela využít i jako životní partnerka známého bouřliváka Oldřicha Kaisera (s nímž má dceru Karolínu) ve velké míře, protože s ním vydržela v manželství přes všechny jeho - převážně opilecké - aférky pětadvacet let.

V herecké kariéře začínala po absolvování DAMU (studovala v ročníku spolu Borisem Rösnerem či Evou Jakoubkovou) nejprve v Divadle J. K. Tyla v Plzni, poté přešla do Městských divadel pražských.

Bez problémů se přehrála z dívčích do dospělých, převážně ovšem komediálních rolí ( Ženy v ofsajdu, Velká filmová loupež, Jak se krotí krokodýli, aj.).

Pohádková bytost

Hojně byla obsazována i do pohádek, například Nesmrtelná teta, Kouzelný měšec, Lotrando  a Zubejda, Honza málem králem. Nyní hostuje v několika pražských divadlech, působí v rozhlase i v televizi, zejména v pořadech pro děti.

Na obrazovce se objevila i v několika slavných seriálech, namátkou lze jmenovat Nemocnici na kraji města po dvaceti letech, Hotel Herbich, Četnické humoresky.

Coby patronka nadačního fondu se rozhodla spojit svou tvář a osobnost s propagováním pomoci pro opuštěné děti. Vyzařuje nezdolný optimismus a neustálou snahu vidět věci z té lepší stránky. I proto ji všichni přejí hodně štastí a zdraví do dalších let. 

Tagy: narozeniny divadlo herectví jubileum

Zdroje: ČTK