Mladí zlínští filmaři lákají diváky na projekce filmů do svých domovů

- Kultura autor: Lucie Hyblerová

Mladí filmaři ze zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) chtějí prezentovat svá díla netradičním způsobem. Zájemci mohou navštívit byty filmařů, kde uvidí jejich snímky a mohou se s tvůrci a jejich prací více seznámit. Akce nese název U tebe nebo u mě?, který odkazuje na užívanou zkratku názvu univerzity. Festival se bude konat od 29. dubna do 1. května, informovala ČTK Henrieta Buvalová z fakulty multimediálních komunikací. 

Promítání filmu (ilustrační foto)

Promítání filmu (ilustrační foto),zdroj: Mediafax

Lidé, kteří budou chtít navštívit studenty ateliéru audiovize, se jen ohlásí textovou zprávou. "Pustí vám své filmy s autorským komentářem a vy přitom můžete sedět v autorově gauči. Není lepší způsob, jak nakouknout do světa budoucích režisérů, producentů a kameramanů," uvedla Buvalová. 

Do akce se zapojí studenti ve více než deseti bytech. Před budovou fakulty také bude stát festivalový stan, kde se budou promítat filmy. Dopolední projekce jsou určeny pro žáky základních a studenty středních škol a k průvodním akcím festivalu. Připraveny jsou koncerty několika kapel, filmové workshopy či maratony.

Tagy: promítání filmů Univerzita Tomáše Bati

Zdroje: ČTK