Miláček národa a hlas lidu s kytarou Tomáš Klus opět v čele hitparády

- Celebrity autor: Danica Klein

Do čela tuzemské prodejní hitparády se po více než měsíci vrátil Tomáš Klus s albem Racek. Dosud vedoucí Václav Neckář s deskou Dobrý časy je nyní druhý. Na třetím místě zůstává nové album skupiny Buty nazvané Duperele.

O jednu příčku na nynější čtvrtou postoupila nahrávka legendárního projektu Stromboli z roku 1987 obohacená o tři bonusy, za nímž stojí především kytarista Michal Pavlíček a zpěvačka Bára Basiková. Následuje Aneta Langerová s CD a DVD záznamem svého turné s názvem Pár míst...

Na šestém místě se již celkově 55 týdnů v žebříčku drží úspěšná zpěvačka Adele s deskou 21, sedmé místo obsadilo nové album Pavla Bobka Kruhy. Na osmé příčce do hitparády vstupuje skupina One Direction s DVD Up All Night (The Live Tour), devátá je americká skladatelka a zpěvačka Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts a desítku nejprodávanějších alb uzavírá Klusův čtyři roky starý debut Cesta do záhu(d)by.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostala ještě Klusova starší deska Hlavní uzávěr splínu, plzeňská kapela Mandrage s albem Moje krevní skupina, projekt Blázinec, multižánrová nahrávka Vivaldianno MMXII Jaroslav Svěceného a Michala Dvořáka, Superalbum dvojice Těžkej Pokondr, CD a DVD skupiny Kabát Banditi di Praga: Turné 2011 a nové album Žár kapely Turbo.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístilo album Madonny s názvem MDNA, deska Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena a kompilace skupiny Deep Purple Very Best Of.

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

1. Tomáš Klus - Racek 
2. Václav Neckář - Dobrý časy 
3. Buty - Duperele 
4. Stromboli - Jubilejní edice 1987-2012 
5. Aneta Langerová - Pár míst... 
6. Adele - 21 
7. Pavel Bobek - Kruhy 
8. One Direction - Up All Night (The Live Tour) 
9. Norah Jonesová - Little Broken Hearts 
10. Tomáš Klus - Cesta do záhu(d)by

Tagy: vedení

Zdroje: ČTK