Meryl Streep a Tommy Lee Jones: Dají vztahu druhou šanci?

- Celebrity autor: Danica Klein

TRAILER. Osvěžit letitý manželský vztah se rozhodnou představitelé filmové komedie režiséra Davida Frankela Druhá šance. Třicetileté manželství nutně upadá do stereotypu a zatímco partnerovi to příliš nevadí, žena je nešťastná a chce vzájemné pouto znovu prohloubit. Manželský pár hrají Meryl Streepová a Tommy Lee Jones. Film se do české distribuce dostane 13. září.

Hlavní hrdince Kay se při hledání nového náboje v jejím manželství dostane do ruky kniha renomovaného manželského poradce doktora Felda (Steve Carell), který vede v malém městečku Hope Springs manželskou poradnu. Ačkoliv se Arnoldovi zprvu nechce, nakonec přistoupí na Kayin plán a usedne spolu s ní do letadla směr Hope Springs, aby se pokusil vzkřísit vyhasínající manželství.

Nastává řada zábavných situací, ve kterých se postarší manželé snaží držet rad manželského poradce, jehož neortodoxní styl je nutí dělat věci, které jim nejsou vždy po chuti, ale podle něj prý pomáhají. Po nějaké době si Kay a Arnold začínají vést docela dobře, a tak jim doktor Feld nastavuje další laťku, kterou je třeba překročit - obnovení manželského sexu.

Režisér David Frankel, který dříve natočil například film Ďábel nosí Pradu, říká, že obsazení Meryl Streepové a Tommyho Lee Jonese pro něj bylo jasnou volbou. "Chemie mezi Tommym a Meryl funguje perfektně. Nevím, jak to dělají, krom toho, že jsou vynikající herci, tak v nich cítíte skrytou lásku mezi manželem a manželkou, která ovšem kvůli dlouhodobému nedostatku komunikace zmizela," cituje filmaře český distributor.

Zdroje: ČTK