Merkelová si prý vysloužila posměch, dvakrát si vzala stejné šaty

- Ženy autor: red

Německá kancléřka Angela Merkelová si vysloužila na letošním salcburském hudebním festivalu posměch tamní smetánky a módních policistů. Dorazila totiž ve stejných šatech a se stejnými doplňky jako před dvěma lety. Píše to ve svém dnešním vydání seriózní rakouský deník Der Standard.

Merkelovou při módním faux pas "ve stejných šatech na stejném místě a ke stejné příležitosti" přistihla novinářka a mediální poradkyně Doris Wildová. Na svou paměť - a archiv snímků - je náležitě pyšná. "Holt si všimnu, kdo co nosí," řekla Wildová. Podle deníku si německá kancléřka od této hlavní salcburské paparazzi vysloužila "vyplísnění" a od festivalové smetánky posměch.

Podle listu by Merkelové někdo mohl podsouvat, že jednala vědomě. Volbou své garderoby prý mohla chtít dát najevo, že je nutné šetřit. Pravidlo, že si dámy smějí šaty do společnosti vzít jen jednou, je totiž stejně nesmyslné jako drahé. Dá se ale pochybovat o tom, že kancléřka při výběru kostýmu na salcburskou premiéru Elektry takhle uvažovala, napsal list.

I když jsou taková "pochybení" v rozumném prostředí "úplně buřt", ten, kdo se zapojil do PR cirkusu sebeukazování, hraje podle jiných pravidel, uvedl Der Standard. "Dnes ví každá pipina, že to je 'no-no', kdo si nedává pozor na co kdy kde, vede si knihu. Nebo si připíná obrázky z akcí na krabice s botami a na ramínka s šaty. Každý ženský časopis pravidelně objasňuje, jak to chodí - a celebrity nebo jejich poradci koukají do archivů," cituje list Wildovou.

Podobných "módních prohřešků" německé političky si média všimla už v minulosti. Nejmocnější žena Německa se jako prominentní host totiž už před dvěma lety v Salcburku na opeře Romeo a Julie objevila v pestrobarevné tunice, kterou měla přes černé šaty. Server stern.de tehdy poznamenal, že milovníkům opery byl tento outfit známý. Kancléřka ho měla na sobě už potřetí.

Vyrazila v něm třeba na wagnerovské slavnosti do Bayreuthu. Tam podle webu představila už v roce 2007 společenský kostým, který měla nyní i před dvěma lety v Salcburku. Stern tehdy napsal, že na "recyklování šatů" má kancléřka metodu.

Tagy: Merkelová saty

Zdroje: ČTK