Mamma Mia je zpátky! Do Prahy se dnes na chvíli vrátí slavný muzikál

- Kuriozity autor: Danica Klein

V pražské O2 areně se dnes uskuteční první ze šesti představení slavného muzikálu Mamma Mia!. Romantická komedie s písněmi švédské popové skupiny ABBA se na stejném místě s velkým úspěchem hrála v letech 2007 a 2009.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Představení muzikálu s písněmi jako Money Money Money, Dancing Queen, Super Truper, I Have A Dream či Knowing Me, Knowing You odehraje originální obsazení z londýnského West Endu.

Mezi nejprodávanějšími nahrávkami

Vstupenky za 1100 až 1500 korun budou podle pořadatelů na pokladnách k dispozici i před dnešním představením. Další se uskuteční v pátek v 19:30, v sobotu a v neděli ve 14:30 a 19:30. Diváci mají možnost sledovat překlad dialogů z muzikálu na titulkovacích zařízeních.

Muzikál Mamma Mia! měl premiéru v roce 1999 v Londýně; od té doby vydělal téměř dvě miliardy dolarů a zhlédlo jej přes 45 milionů diváků. Velký úspěch má také jeho filmová adaptace z roku 2008, v níž v hlavních rolích hrají i zpívají Pierce Brosnan i hollywoodská hvězda Meryl Streepová. Soundtrack k filmu se několik měsíců držel mezi nejprodávanějšími nahrávkami v České republice.

Úspěšný muzikál mimo jiné drží světový rekord v počtu představení nazkoušených různými divadelními soubory. V současné době vystupuje po celém světě deset různých produkcí muzikálu.

Tagy: muzikál umění listky

Zdroje: ČTK