Madeleine Albrightová hraje na bicích a tweetuje

- Kuriozity autor: Danica Klein

Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová si dnes zřídila účet na komunitní síti Twitter. K nyní už silné komunitě světových politiků na těchto internetových sítích se připojila jako poslední ze tří žen, které post šéfa americké diplomacie zastávaly. "Lépe pozdě, nežli nikdy," napsala Albrightová ve svém prvním tweetu. 

Madeleine Albrightová

Madeleine Albrightová,zdroj: Getty Images

Ve svém profilu se bývalá ministryně uživatelům sítě představila jako "vděčný český přistěhovalec do Ameriky, matka a babička, bývalá ministryně zahraničí, vášnivá demokratka, spisovatelka, profesorka, obchodnice, sběratelka broží a občasná bubenice". 

Sklon někdejší špičkové diplomatiky ke hře na bicí vyvolal mezi uživateli Twitteru údiv, i když záběry z jejího vystoupení jsou k vidění na jiné komunitní síti YouTube. Albrightová si v únoru 2011 ve washingtonském Kennedyho středisku zahrála part bicích v instrumentální verzi slavné árie Nessun Dorma z posledního aktu opery Turandot Giacoma Pucciniho. 

Kvality Albrightové jako hudebnice zůstaly dosud utajeny i Hillary Clintonové, která byla po Condoleezze Riceové třetí ministryní zahraničí USA do letošního února. "Ministryně Albrightová hraje na bicí - nevěděla jsem to, dokud jsem si dnes dopoledne nepřečetla její nový životopis. Vítej na Twitteru, Madeleine," napsala na svém twitterovém účtu Clintonová

Tagy: Twitter bývalá americká ministryně zahraničí

Zdroje: ČTK