Luxus za 93 milionů: Hodinky s 1282 diamanty

- Móda autor: Danica Klein

Za pět milionů dolarů (93,64 milionu korun) nabízí švýcarský výrobce luxusních hodinek Hublot svůj skvost vyvedený v bílém zlatě a posázený 1282 diamanty. Hodinky uvidí vybraní zájemci na největším světovém veletrhu hodinek a šperků Baselworld.

Jean-Claude Biver, ředitel společnosti Hublot, tvrdí, že dražší hodinky lze kvůli omezenému povrchu těchto doplňků vyrobit jen stěží. Výroba diamantového měřiče času trvala 17člennému hodinářskému a šperkařskému týmu 14 měsíců. Největší diamanty do hodinek vsazoval mistr tohoto řemesla, který speciálně kvůli tomu přiletěl z New Yorku. Biver tvrdí, že o hodinky projevilo zájem několik lidí, odmítl ale prozradit, o koho jde. Firma Hublot je součástí skupiny LVMH.

Podle ekonomů se švýcarským výrobcům hodinek i přes ekonomickou krizi v Evropě vede dobře. Vděčí za to poptávce ze strany zákazníků z Asie. "Je tam mnoho lidí, kteří mají dost prostředků na to, aby si koupili švýcarské hodinky - naše výrobky se jim velice líbí," řekl Jean-Daniel Pasche, šéf sdružení švýcarského hodinářského průmyslu.

Po Hongkongu a Spojených státech je třetím největším světovým vývozním trhem pro švýcarské hodinky Čína, napsal na svém webu The Wall Street Journal.

Tagy: móda šperky luxus hodinky

Zdroje: ČTK