Lou Reed utekl hrobníkovi z lopaty. Zpěvák se zotavuje po transplantaci jater

VIDEO - Celebrity autor: Danica Klein

Americká rocková legenda, zpěvák Lou Reed, se zotavuje po transplantaci jater. Novinářům to sdělila jeho manželka, umělkyně Laurie Andersonová. Díky transplantaci lékaři zpěvákovi zachránili život.

Lou Reed

Lou Reed,zdroj: Getty Images

Jednasedmdesátiletý zpěvák a zakladatel kapely The Velvet Underground byl před operací na pokraji smrti. Transplantace se konala minulý měsíc v Clevelandu v americkém státě Ohio, řekla Andersonová britskému listu The Times. "Bylo to velmi vážné. Umíral," prohlásila.

Zákrok popsala jako "velkou operaci, která proběhla velmi dobře". Na dotaz, jak dlouho manželovi potrvá rekonvalescence, pětašedesátiletá Andersonová odpověděla: "Myslím, že se z toho úplně nezotaví, ale určitě se během několika měsíců vrátí ke svým činnostem. Už teď se pustil do (cvičení) tai-či."

Reed, který loni vystoupil mimo jiné i v pražském divadle Archa, letos v dubnu zrušil koncertní šňůru. V minulosti otevřeně hovořil o svých problémech s drogami a s alkoholem. "Zkoušel jsem přestat s drogami s pomocí alkoholu. Nefungovalo to," napsal v roce 1992.

S Andersonovou Lou Reed žije 21 let, ale oženil se s ní teprve před pěti roky.

Tagy: transplantace jater americký zpěvák

Zdroje: ČTK