Kuriózní zranění vnuka španělského krále. Nechtěně si prostřelil nohu

- Kuriozity autor: Lucie Hyblerová

Třináctiletý vnuk španělského krále Juana Carlose I. se nešťastnou náhodou postřelil puškou do nohy. Felipe Juan Froilán, který je nejstarší z osmi králových vnoučat, utrpěl lehké zranění, uvedl dnes podle agentury Reuters královský palác.

Neštěstí se stalo v pondělí večer, když Froilán, syn nejstarší královy dcery Eleny, cvičil se svým otcem na venkovském sídle v Sorii střelbu na terč. Při manipulaci s malorážkou zbraň vystřelila a střela ho zasáhla do nohy. V noci na dnešek musel podstoupit operaci jednoho z poškozených prstů a čeká ho nyní několikadenní rekonvalescence.

Podle agentury AP nesmí podle španělských zákonů zacházet se zbraní dítě mladší 14 let. Za incident tak může být hnán k odpovědnosti chlapcův otec Jaime de Marichalar, kterému hrozí pokuta 6000 eur (150.000 Kč)

Incident ve Španělsku připomněl střelecké neštěstí z roku 1956, kdy se zastřelil králův 14letý bratr Alfonso. Palác tehdy uvedl, že Alfonsova zbraň vystřelila při čištění a kulka ho zasáhla do hlavy. Někteří historikové ale oficiální verzi, která v této formě už mnohokrát retušovala sebevraždu, zpochybňují.

Tagy: náhoda Španělsko postřelení král

Zdroje: ČTK