Kroměřížský jarmark láká ženy, představí výhradně ruční práce

- Ženy autor: red

Kroměřížská radnice připravila další ze specializovaných řemeslných jarmarků. V pátek 6. srpna láká na Velké náměstí zejména zástupkyně něžného pohlaví. Řemeslníci z Čech i Moravy tam totiž představí své dovednosti výhradně v několika oborech ručních prací. Jedná se o zcela nové zaměření, které je určené především ženám, informoval mluvčí městského úřadu Pavel Zrna.

"Řemeslníci budou předvádět své umění v několika oborech ručních prací, jako je například šití, paličkování, pletení, háčkování, vyšívání, tkaní, batikování, malba na textil a podobně. Doplňkem pak bude výroba šperků a bižuterie z různých materiálů," uvedla Libuše Rajmišová z radničního odboru školství, kultury a státní památkové péče. Jarmark začíná v 08:00 a potrvá až do 19:00.

Nové jarmarky začala kroměřížská radnice pořádat před několika lety pro velký zájem veřejnosti. "Původní nabídku řemeslných jarmarků, z nichž většina trvá po dva dny, rozšířila o jednodenní trhy tematicky zaměřené na hrnčířskou výrobu a keramiku či nynější ruční práce, šperky a bižuterii," poznamenal Zrna.

V pátek 1. října se veřejnost bude moci těšit také na zahraniční výrobky nabízené v rámci Jarmarku slovenských a polských řemeslníků. Kromě zmíněných akcí se letos v Kroměříži uskuteční ještě tradiční dvoudenní jarmark lidových řemesel konaný při příležitosti Krajských dožínek ve dnech 3. a. 4. září a také Mikulášský jarmark ve dnech 25. a 26 .listopadu.

Tagy: jarmark Kroměříž

Zdroje: ČTK