Kontroverzní návrhář Lagerfeld: Prezident Hollande je pitomec!

- Celebrity autor: Danica Klein

Známý německý módní návrhář Karl Lagerfeld označil francouzského prezidenta Françoise Hollandea za pitomce. V rozhovoru pro dnešní vydání španělské mutace francouzského časopisu Marie Claire se Lagerfeld tak rozhorlil nad ekonomickou politikou socialistického prezidenta, který chce, aby bohatí platili 75procentní daň. 

Lagerfeld (vlevo), Hollande

Lagerfeld (vlevo), Hollande,zdroj: telegraph.co.uk

"Ten pitomec bude stejně katastrofální jako byl (bývalý socialistický premiér ve Španělsku José Luis) Zapatero," prohlásil Lagerfeld, který byl výjimečně editorem zvláštního vydání španělské verze Marie Claire u příležitosti 25. výročí jejího založení. 

"Hollande nenávidí bohaté lidi. To je katastrofální. Chce je potrestat a samozřejmě oni odcházejí a nikdo tam (ve Francii) neinvestuje," pokračoval módní guru. "Cizinci nechtějí investovat ve Francii, a tak už to tam nefunguje. Kromě módy, šperků, parfémů a vína není Francie konkurenceschopná. Zbytek jejích výrobků se neprodává. Kdo kupuje francouzská auta? Já tedy ne," dodal. 

Nejlépe vychovanou osobou na Zemi

Lagerfeld se pustil také do španělského krále Juana Carlose, který prý není na úrovni jeho ženy, královny Sofie. Tu naopak návrhář obdivuje. "Královna je nejlépe vychovanou osobou na Zemi. A nezaslouží si ten druh hloupostí, jichž se dopustil král," podotkl designér. 

O Juanu Carlosovi vyšlo najevo, že počátkem roku si vyjel na lov slonů, což vyvolalo kritiku ochránců přírody a také těch, kteří kritizují plýtvání veřejnými finančními prostředky v době, kdy je Španělsko ve finančních těžkostech.

Tagy: Francie kritika návrhář

Zdroje: ČTK