Klus prodal celkem 67.000 nosičů a vyprodal divadelní túru

- Celebrity autor: Danica Klein

Písničkář Tomáš Klus, který má všechna svá tři vydaná alba v aktuální první desítce desek v České republice, prodal 67.000 nosičů. Loňské novinky Racek zatím fanoušci koupili 32.000 kusů. Debutu Cesta do záhu(d)by, vydaného před pěti lety, se prodalo 16.500 kusů a druhého alba Hlavní uzávěr splínu 18.000 kusů, informovala Barbora Falgeová z vydavatelské firmy Sony Music.

"Navíc se již prodalo 500 kusů z limitované série vinylů a dá se očekávat, že zájem zvýší chystané koncerty po tuzemských divadlech," uvedla Falgeová. Klus společně s kytaristou Jiřím Kučerovským 9. března v pražském divadle Gong zahájí druhou část Divadelní túry, která je vyprodaná, stejně jako byly podzimní koncerty.

Nejprodávanější deskou v České republice roku 2011 byl Racek písničkáře Tomáše Kluse, které se loni prodalo 29.000 nosičů. Následovala alba Marie Rottrové (12.000 prodaných kusů) a Lucie Bílé (téměř 12.000 prodaných nosičů).

Mistr Evropy

Klus slaví v současnosti několik úspěchů najednou. Na konci loňského roku získal druhé místo v kategorii zpěvák roku v anketě Český slavík. V hudebních cenách Anděl 2011 a Žebřík 2011 je nominován v kategoriích zpěvák roku, album roku (Racek), skladba (Nina) a videoklip roku (Sibyla). V žánrových cenách Anděl byl navíc nominován v kategorii folk a country, nominaci však neproměnil, zvítězila skupina Druhá tráva.

Divadelní túru 2012 završí 3. května vystoupení v Městském divadle v Mostě, kterým končí koncepce samostatných koncertů v divadlech k albu Racek.

Tomáš Klus se narodil 15. května 1986. Býval nadějným sportovcem, v dorosteneckém věku se stal mistrem Evropy v trojboji v kombinaci disciplín plavání, běh a střelba. Své debutové album Cesta do záhu(d)by vydal v roce 2007. Druhé album s názvem Hlavní uzávěr splínu z roku 2009 věnoval svým vzorům Jaromíru Nohavicovi, Karlu Krylovi a Petru Fialovi ze skupiny Mňága a Žďorp.

Tagy: umění hudba deska racek

Zdroje: ČTK