Kapela Chinaski odehraje svůj tisící koncert v Praze

- Celebrity autor: Danica Klein

Skupina Chinaski dnes v pražském Lucerna Music Baru odehraje jubilejní 1000. koncert v historii skupiny, která vznikla v roce 1994 z formace Starý hadry. Vystoupení, které nabídne speciální program, se koná v rámci programu Klubový speciál 2. Během něho hrají Chinaski v Lucerna Music Baru tři dny po sobě. Úterní, dnešní i čtvrteční koncert byly s předstihem vyprodány.

Tisící koncert nabídne hudební set propojující osobnosti, jež prošly kapelou během její existence, a vybrané hosty. Příznivci Chinaski se mohou těšit například na Radima Hladíka, Adama Stivína, Michala Dvořáka, Zuzanu Norisovou, Karla Heřmana a další. Jediný z bývalých členů a spolupracovníků kapely, který odmítl pozvání, je zpěvák a saxofonista Petr Rajchert.

Chinaski slibují více než dvouhodinový průřez všemi alby s písněmi jako Počkej aspoň chvíli, Zuby umělý, Mám tě rád, Můžeš mi psát, Punčocháče, Vinohradská 90, Dlouhej kouř, Kutil či Klára.

Skupina se rozhodla podpořit program prevence proti požívání alkoholu za volantem. Podtitulem celého Klubového speciálu 2 je proto heslo "Chceš vidět i další náš koncert naživo? Je to na tobě!". Návštěvníci každého koncertu dostanou u stánku BESIP alkoholové testery, reflexní prvky a letáky a pomocí speciálních brýlí a hry si mohou vyzkoušet, jaké to je řídit pod vlivem alkoholu s 1,5 promile v krvi. To je hladina, při níž se mnozí považují téměř za střízlivé.

Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským kapelám. Skupina prorazila s druhým albem Dlouhej kouř z roku 1997. Vydala osm řadových alb, poslední má název Není na co čekat. Letos kapela vydala DVD s názvem 26 největších hříchů, které obsahuje koncertní záznam T-music Chinaski Tour 2010 včetně rozhovorů a nových videoklipů.

Tagy: koncert Praha kultura

Zdroje: ČTK