Kapela Chinaski odehraje benefiční akustický koncert ve vile Tugendhat

- Celebrity autor: Michal Polák

Skupina Chinaski odehraje 2. června benefiční koncert v brněnské vile Tugendhat, památce zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Výtěžek věnuje Nadační fond Kolečko Dětské nemocnici v Brně na nákup traumatologického vybavení, například polohovací postýlky. 

Kapela Chinaski

Kapela Chinaski,zdroj: Isifa.com

Organizátoři doufají, že koncert vynese 50.000 korun. Dnes to sdělila Martina Šmídtová z Muzea města Brna, které o funkcionalistickou vilu pečuje. 

Nadační fond Kolečko se věnuje především přímé finanční podpoře osmi dětských úrazových center v Česku. Rozdělil už mezi ně peníze, lékařské přístroje, zdravotní pomůcky a vybavení za více než osm milionů korun. Druhým pilířem činnosti je prevence úrazů dětí v silničním provozu. 

Omezený počet 50 vstupenek

Chinaski v kompletní sestavě odehrají ve vile průřez svým repertoárem v akustické podobě. Omezený počet 50 vstupenek v hodnotě tisíc korun na osobu je v předprodeji v pokladně vily Tugendhat. 

Volba vzácné památky jako dějiště koncertu není náhodná. Ve vile téměř 25 let působilo rehabilitační středisko pro děti s vadami páteře. Nyní je otevřená turistům. 

"Věříme, že zájem veřejnosti o tuto unikátní památku moderní architektury naplní celkovou kapacitu koncertu, a pomůže tak dobré věci," uvedl Pavel Ciprian, ředitel Muzea města Brna. 

Tagy: koncert Brno vila Tugendhat benefice

Zdroje: ČTK