Jeden porod, dva páry dvojčat. Na Valentýna!

- O dětech autor: Danica Klein

Dva páry dvojčat porodila císařským řezem žena v texaském Houstonu. V pondělí o tom informovala tamní nemocnice, podle níž pravděpodobnost narození dvou párů identických dvojčat počatých přirozenou cestou je přibližně jedna ku 70 milionům. Čtyři bratři, Ace, Blane, Cash a Dylan se Tresse Montalvové narodili na svátek svatého Valentýna v 31. týdnu těhotenství. 

Dva páry dvojčat

Dva páry dvojčat,zdroj: news.com

"Těhotenství jsme plánovali - myslím, že úspěšní jsme byli až trochu moc," uvedla podle agentury Reuters šestatřicetiletá matka. Žena ani její manžel prý neužívali žádné léky, které by jí pomohly otěhotnět. S manželem už mají dvouletého syna. Manuel Montalvo ale řekl, že ještě není všem dnům konec - nadále si totiž přeje dcerku. 

Když byla Montalvová v desátém týdnu, doktor jí řekl, že budou mít dvojčata. Při následující návštěvě zaznamenal tlukot třetího srdíčka. Později byli Montalvovi informováni, že budou mít čtyři děti - nikoli čtyřčata, ale dvoje dvojčata sdílející vždy jednu placentu. 

Ace a Blaine se 14. února narodili v 8:51 tamního času a vážili 1,64 a 1,79 kilogramu. Cash a Dylan přišli na svět o minutu později. Měli 1,33, potažmo 1,53 kilogramu. 

"Při výběru jmen jsme se drželi schématu A-B-C-D," řekla Tressa Montalvová.

Tagy: těhotenství Houston Valentýn dva páry dvojčat

Zdroje: ČTK