Jarek Nohavica se vrátil do čela hitparády

VIDEO - Kultura autor: Danica Klein

Do čela tuzemské hitparády se po čase vrátil Jaromír Nohavica s albem Tak mě tu máš. Do popředí žebříčku nejprodávanějších desek se dostaly čtyři novinky, z nich nejvýše na čtvrté místo album Passione italského pěvce Andrey Bocelliho.

Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica,zdroj: Mediafax

Na šestém místě je dívčí idol Justin Bieber s nahrávkou Believe Acoustic, první desítku uzavírá Taneční liga 146 a do první dvacítky se ještě na 14. místo dostal soundtrack k filmu Nespoutaný Django.


Na druhém místě zůstalo album Inzerát od skupiny Kryštof, třetí je album Konec ptačích árií, na němž jsou texty Jiřího Štaidla v podání Karla Gotta, které minulý týden hitparádu vedlo. Pátá je nahrávka Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice. 

Nejprodávanější nahrávka let 2011 a 2012, Racek od Tomáše Kluse, je nyní v hitparádě sedmá, následuje starší deska britské zpěvačky Adele s názvem 21. Deváté je album populární německé metalové kapely Helloween s názvem Straight Out Of Hell. 


Do druhé desítky nejprodávanějších alb se dostala také deska Vzduchoprázdniny Karla Plíhala, koncertní pocta Michalu Horáčkovi, která se loni uskutečnila ve Státní opeře v Praze u příležitosti jeho šedesátin, i další Klusova alba Hlavní uzávěr splínu a Cesta do záhu(d)by. 


Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevila britská chlapecká pětice One Direction a její deska s názvem Take Me Home, zpěvačka Pink s nahrávkou About Love, soundtrack z filmu Bídníci, album Jediný čo hreší slovenského rappera Rytmuse a nahrávka americké zpěvačky a klavíristky Alicie Keysové Girl On Fire. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda

Zdroje: ČTK