Jak vypadá v Americe zakazovaná láska

- Ženy autor: red

S jarem každoročně tradičně přichází láska, o níž se říká, že přímo visí ve vzduchu - ovšem kohouti v jednom z městeček amerického státu New Jersey ji možná neucítí příliš často. A ucítí-li - neužijí si ji, protože město plánuje omezit jejich milostná setkání se slípkami.

"Je to hlučná záležitost," řekl farmář John Hart, který ve městě Hopewell sousedícím s Princetonem pomáhal sepsat "kokrhací" vyhlášku. Na jejím základě se páření kohoutů a slepic na dvorcích bude smět odehrávat pouze deset dní v roce, a to ne víc než pět dní po sobě jdoucích.

Kokrhání zakázáno

Kokrhání je v tomto venkovském městečku zakázáno, ovšem Hart připouští, že je to jednoduše problém.

"Pro kohouta je to jeho milostný zpěv. Ráno jím budí kvočny a říká: 'Nadešel můj čas, abych vzal věci pod kontrolu'," dodal.

Spory o slepičí kvokání a kohoutí kokrhání se v Hopewellu vedou už tři roky od doby, kdy si jedna z místních rodin chtěla na zahradě za domem postavit kurník.

Zdravotní odbor městečka jí ale sdělil, že to je nezákonné.

Drůbeží vyhláška

V městečku Hopewell, které má podle posledního sčítání z roku 2010 celkem 1922 obyvatel, žije také několik set slepic a kohoutů.

O návrhu vyhlášky se má hlasovat 28. března, dodal Hart s tím, že někteří lidé si mylně myslí, že kohouty potřebují, pokud má slepice nést vejce.

Jestliže ale nechtějí, aby se z nich také líhla kuřata, jsou jim kohouti v podstatě jen na ono problematické kokrhání.

Zdroje: ČTK