Indonéská policie začíná rozdávat necudně oděným ženám sukně

- Ženy autor: red

Náboženská policie v indonéské provincii Aceh byla vybavena 20.000 dlouhými volnými sukněmi, které začne v souladu se zpřísněným nařízením pro oblékání tento týden rozdávat "necudně oblečeným ženám". Informovala o tom agentura AFP.

Indonésie je sekulární stát, v poloautonomní oblasti Acehu, která se nachází na severu souostroví, ale od roku 2002 platí přísné islámské právo šaría.

"Provinivší se ženy, které budou policií zadrženy, se budou muset okamžitě převléci a vyměnit své těsné kalhoty za širokou sukni," uvedl šéf místní vlády Ramli Mansúr. "Počet zátahů proti nevhodně oblečeným ženám budeme dále stupňovat," dodal.

Náboženská policie v Acehu má přes 1500 členů, kteří jsou pověřeni bojem proti konzumaci alkoholu, hazardním hrám a necudnému chování. Dnes ráno členové těchto složek kupříkladu zatkli v jedné z vesnic na západě Acehu třicítku žen, které upozornili na to, že jsou neslušně oblečené. Většina z nich měla dlouhou sukni při ruce a policie je přiměla, aby se převlékly.

Policisté sdělili, že některé z žen protestovaly, ale musely se podrobit zákonu, jenž ženám nařizuje zakrývat celé tělo s výjimkou obličeje a rukou. Typické oděvy muslimských žen známé z některých zemí Blízkého východu nejsou zatím v Indonésii příliš používané.

Tagy: Indonésie

Zdroje: ČTK