Hitparádě stále vévodí Kryštof. Velký skok udělal soundtrack z filmu Bídníci

- Kultura autor: Danica Klein

VIDEO. V čele tuzemské hitparády na prvním místě zůstává nahrávka Inzerát od skupiny Kryštof. Na druhé místo se ze čtvrtého posunula deska Jaromíra Nohavici Tak mě tu máš, třetí je album Racek zlatého Českého slavíka Tomáše Kluse, které je nejprodávanější nahrávkou let 2011 a 2012. 

Anne Hathaway ve filmu Bídníci

Anne Hathaway ve filmu Bídníci,zdroj: Daily Telegraph

Velký skok se podařil soundtracku z filmu Bídníci, který se z 37. pozice v minulém týdnu dostal na čtvrté místo. Následuje nahrávka Vojtěcha Dyka a big bandu B Side Band natočená na koncertu v pražské La Fabrice. Na šesté příčce je nahrávka Adele s názvem 21, sedmé skončilo album Jediný čo hreší slovenského rappera Rytmuse.

Osmá příčka patří debutovému albu Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by, populární písničkář má ještě další desku Hlavní uzávěr splínu na 17. místě. Deváté místo obsadila britská chlapecká pětice One Direction a její deska s názvem Take Me Home. První desítku nejprodávanějších nahrávek uzavírá koncertní pocta Michalu Horáčkovi, která se loni uskutečnila ve Státní opeře v Praze u příležitosti jeho šedesátin. 

Do druhé desítky nejprodávanějších alb se dostal také Karel Gott s převzatými popovými hity Dotek lásky, album Lucie Bílé Modi, Václav Neckář a jeho Dobrý časy, kompilace Petra Hapky Pozdní sběr a Vzduchoprázdniny Karla Plíhala


Ze zahraničních alb se v popředí hitparády objevil slovenský projekt Ego s albem Žijeme len raz - Mixtape, Rihanna a její Unapologetic, vzpomínkový koncert Led Zeppelin Celebration Day a zpěvačka Pink s nahrávkou About Love. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace každý týden na základě hlášení prodejen pokrývajících téměř polovinu objemu prodeje zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda hudební scéna

Zdroje: ČTK