Francouzský novinář dostal vyhazov za nelichotivé poznámky na adresu první dámy

- Celebrity autor: red

Známý francouzský sportovní novinář dostal výpověď krátce poté, co se na Twitteru vyjádřil urážlivě vůči nové první dámě Francie Valérii Trierweilerové a vůči dalším novinářkám. Informoval o tom dnes zpravodajský server 20minutes.fr. Trierweilerová působí v časopisu Paris Match a v televizi Direct 8 a od roku 2006 žije se socialistou Françoisem Hollandem, jenž byl v neděli zvolen novým francouzským prezidentem.

ČTĚTE DÁLE: Neobvyklá první dáma ve Francii! Trierweilerová a Hollande svatbu neplánují

"Všem mým kolegyním: šukejte užitečně a budete mít šanci stát se první dámou Francie," napsal ve středu 65letý specialista na rugby Pierre Salviac. Jeho tweet vyvolal ihned smršť reakcí, které odsuzovaly jeho slova jako výraz "machismu", "sexismu" a "nestoudnosti".

"Salviac se ve svém vzkazu zveřejněném na Twitteru vyjádřil o svých kolegyních zcela nepřijatelným způsobem... který RTL jednoznačně odsuzuje," uvedlo několik hodin po zveřejnění tweetu vedení této prestižní rozhlasové a televizní stanice. Zároveň oznámilo, že s ním ode dneška přerušuje veškerou spolupráci.

Omluva nebyla nic platná

Zkušenému komentátorovi nepomohlo od vyhazovu ani to, že se za svůj podle něj žertovný vzkaz omluvil. "Vysláním blbého vtipu jsem ranil mé kolegyně. Omlouvám se jim a svůj tweet stahuji," napsal Salviac dvě hodiny po zveřejnění svého urážlivého textu.

Tagy: Francie kuriozita

Zdroje: ČTK