Českou hitparádu vede Nohavica. Na záda mu dýchá Kryštof

- Kultura autor: Danica Klein

Tuzemskou prodejní hitparádu ovládl Jaromír Nohavica, který má v první dvacítce své tři desky. V čele je stále jeho album hitů s názvem Tenkrát/Nostalgie 90.let, na třetím místě má aktuální desku Tak mě tu máš a na 18. příčce živé nahrávky Archivy se otevírají ... koncerty 1982 a 1984.

Richard Krajčo, Jaromír Nohavica

Richard Krajčo, Jaromír Nohavica,zdroj: Profimedia.cz

Na druhém místě je stejně jako minulý týden skupina Kryštof s nahrávkou Inzerát, čtvrtá skončila francouzská zpěvačka Isabelle Geffroyová známá pod uměleckým jménem Zaz s deskou Recto Verso. Následuje Oheň Lucie Vondráčkové a šesté místo patří albu heavymetalové skupiny Black Sabbath s názvem 13. Na sedmou příčku ze čtvrté klesla zpěvačka Pink s deskou Truth About, na osmou ze třetí Hugh Laurie s albem Didn't It Rain.

Tomáš Klus s albem Racek je devátý, další jeho dvě nahrávky Cesta do záhu(d)by a Hlavní uzávěr splínu jsou v první dvacítce. Desítku nejprodávanějších titulů uzavírá Daft Punk s albem Random Access Memories. 

Mezi dalšími tuzemskými nejprodávanějšími alby skončila skupina Doctor P.P. zpívajícího právníka Petra Pečeného Tři sestry a jejich nahrávka Líná hudba holý neštěstí. 

Ze zahraničních alb byl zájem o Depeche Mode s nahrávkou Delta Machine, desku Deep Purple Now What?!, desku F*ck Me I'm Famous od Davida Guetty, starší desku zpěvačky Adele s názvem 21 a chlapeckou skupinu One Direction s nahrávkou Take Me Home. 

Oficiální žebříček 50 nejprodávanějších alb a výběrů populární hudby publikuje česká pobočka mezinárodní federace IFPI každý týden na základě hlášení prodejen zvukových nosičů v České republice.

Tagy: hitparáda český zpěvák

Zdroje: ČTK