Byla jsem milenka Václava Havla, přiznala spisovatelka Obermannová

- Celebrity autor: Danica Klein

Spisovatelka Irena Obermannová tvrdí, že měla milenecký vztah s exprezidentem Václavem Havlem. Popsala ho ve svém fiktivním deníku Tajná láska, který patří k nejprodávanějším titulům posledních dnů. V rozhovoru v dnešním magazínu Mladé fronty Dnes uvedla, že její loňský vztah s "Největším Čechem", jak Havlovi v knize říká, trval zhruba rok a že jej Havel nijak zvlášť netajil.

Obermannová v rozhovoru uvedla, že se s Havlem scházeli u ní doma a v kavárnách a restauracích. Exprezidenta, který tvrdí, že si jejich vztah vymyslela, obviňuje ze lži.

"Nikdy bych na otázky o tom, kdo skutečně je, neodpovídala, kdyby Václav neudělal to prohlášení, ve kterém všechno popřel. Ale on se mi tím navezl do knihy, udělal se důležitějším, než tam je, takže už nechci chránit jeho, ale tu knihu," řekla.

Pikantní záznamy

Obermannová v rozhovoru také prohlásila, že ji exprezident strašně zklamal, nicméně na svém vztahu k němu by nic neměnila. "Zatímco o něm teď leckdo ví, že je navzdory věku i zdravotnímu stavu schopný mileneckého vztahu, můj dlouholetý partnerský vztah skončil a ze všech stran se na mě valí špína. Přesto jsem ráda, že jsem to zažila," uvedla. Podle ní Havel zrazuje sám sebe, když jejich vztah popírá.

Čtenář, který by v Tajné knize hledal pikantní záznamy tajného milostného života exprezidenta, nicméně zřejmě bude zklamán. Vztah mezi vypravěčkou a Největším Čechem se odehrával především formou telefonickou a telepatickou, poznamenal v Lidových novinách kritik Jiří Peňás.

Zdroje: ČTK