Britská zpěvačka Boyleová si zpěvem pro papeže splní sen

- Ženy autor: red

Skotská popová zpěvačka Susan Boyleová, která se stala díky televiznímu pořadu známá po celém světě, se svěřila, že zpíváním pro papeže při jeho zářijové návštěvě Británie si splní svůj největší sen. Boyleová to řekla v rozhovoru pro dnešní skotský deník Daily Record.

Mluvčí zpěvačky, z níž se zrodila hvězda v televizní soutěži hledající nové talenty, potvrdil, že Boyleová bude zpívat při mši pod širým nebem 16. září ve skotském Glasgowu.

"Zpívat pro papeže je velká čest, vždy jsem o tom snila. Je to nepopsatelný pocit," řekla zpěvačka, která dříve pracovala na faře.

Zpěvačka se zlatým hlasem by měla zazpívat tři písně v parku Bellahouston, kde bude papež Benedikt XVI. sloužit mši. Doprovázet ji bude osmisetčlenný sbor, upřesnila katolická církev. Zpívat bude zejména píseň How Great Thou Art a další skladbu na rozloučenou, až Benedikt XVI. opustí park a vydá se do Londýna.

"Návštěva papeže je pro skotské katolíky velkou událostí. Moje víra je základem života. Denně se modlím a odříkávám růženec," řekla Boyleová.

Benedikt XVI. při státní návštěvě Británie zavítá do Edinburghu, Glasgowa, Londýna a Birminghamu.

Susan Boyleová se proslavila v televizním pořadu hledajícím nové talenty Britain's Got Talent. Česko-slovenskou obdobu pořadu budou od konce tohoto týdne vysílat česká televize Prima a slovenská JOJ pod názvem Česko Slovensko má talent. Video téměř padesátileté ženy všedního zevnějšku, avšak s "andělským hlasem", kde zpívá několik písní z muzikálu Bídníci, vyvolalo senzaci na internetu a v roce 2009 bylo zhlédnuto více než 120milionkrát.

Zpěvačka přezdívaná při prvních vystoupeních "vlasatý anděl" - dnes již s novým vzhledem - vydala koncem loňského roku album I Dreamed A Dream (Snila jsem si sen).

Tagy: Papež benedikt

Zdroje: ČTK