Božská Marilyn údajně podstoupila plastiku! Tvrdí lékař, který dal důkaz do dražby

- Celebrity autor: Lucie Hyblerová

Plastický chirurg z jižní Kalifornie dal do dražby zdravotní záznamy, které dokazují, že slavná hollywoodská herečka Marilyn Monroe podstoupila plastickou operaci. Výtěžek dražby, která se bude konat 9. až 10. listopadu v dražební síni Julien's Auctions v Beverly Hills, půjde na pomoc americkým vojenským veteránům, napsala dnes agentura Reuters. 

Norman Leaf, který původně chtěl zůstat v anonymitě, řekl novinářům, že k odhalení totožnosti ho přiměl velký zájem, který nabídka dokumentů do aukce vzbudila. Zdravotní záznam, který se bude dražit, obsahuje i šest rentgenových snímků a lékařské záznamy z let 1950 až 1962. Očekává se, že vynese asi 15 000 až 30 000 dolarů (asi 285.000 až 570.000 korun). 

Záznamy pořídil plastický chirurg Michael Gurdin a potvrzují spekulace, že Monroe, která byla zosobněním hollywoodské slávy a stala se vzorem krásy v 50. letech minulého století, se nechala vylepšit s pomocí chirurgova skalpelu. "Voperovali jí implantát do brady, který byl z hovězí chrupavky," řekl Leaf o zákroku z roku 1950. "Tehdy ještě silikonové implantáty nebyly." 

Všechny z nejslavnějších filmů Marilyn Monroe, jako Jak si vzít milionáře (1953), Slaměný vdovec (1955) a Někdo to rád horké (1959), vznikly až po tomto chirurgickém vylepšení. Podle dvaasedmdesátiletého Leafa herečka v té době podstoupila také menší kosmetický zákrok na špičce nosu. 

Gurdinovy záznamy ukazují, že ho Monroe navštívila v roce 1958 a stěžovala si, že se implantát rozpustil. "To se obvykle stávalo. Během let ho tělo absorbovalo," dodal Leaf. Rentgenové snímky jsou z června 1962 - dva měsíce před smrtí Marilyn Monroe na předávkování barbituráty. 

Leaf se stal Gurdinovým spolupracovníkem v roce 1975. O tom, že v ordinaci jsou záznamy Marilyn Monroe, se ale dozvěděl až před zhruba 20 lety. Od té doby je uchovával v sejfu. Nyní se rozhodl vydražit je a výtěžek věnovat neziskové nadaci Rebuilding America's Warriors, která poskytuje americkým vojenským veteránům plastické operace po zraněních, jež utrpěli v boji a nehradí je systém zdravotního pojištění. 

"Myslím, že je to dokonalé pojítko. Marilyn bavila vojáky v Koreji v 50. letech a teď může vojákům znovu pomoct," dodal Leaf, který je lékařským ředitelem nadace. 

Tagy: dražba plastická operace

Zdroje: ČTK