Bizarní televizní zábava: Norsko bude vysílat pletení svetru v přímém přenosu

- Kuriozity autor: Michal Polák

Norská televizní společnost NRK se 1. listopadu chystá odvysílat další z řady bizarně dlouhých pořadů: tentokrát divák v přímém přenosu bude moci sledovat vznik svetru v přímém přenosu. V minulosti již televize slavila úspěch s takřka šestidenní arktickou plavbou či dvanáctihodinovým záběrem ohně. 

Pletení svetru

Pletení svetru,zdroj: ThinkStock

Nejnovější pořad tohoto typu, který se v Norsku stal populárním, má za cíl pokořit australský rekord výroby svetru. Australanům se to podařilo za čtyři hodiny a 51 minut, a to včetně ostříhání ovce, zpracování vlny, pletení a závěrečného oblečení svetru. 

Ačkoli se maratonský program vysílání může zdát nudný, norský novinář Kristian Elster upozorňuje, že si najde své diváky, jako se tomu stalo již dříve. NRK s ním v minulosti opakovaně uspěla. Jen na letošní únorovou "ohňovou noc" se během dvanácti hodin podívalo takřka milion lidí, což je pětina obyvatel skandinávské země. 

V roce 2009 Norové sedm hodin sledovali cestu vlaku po 371kilometrové trati bergenské železnice a v červnu 2011 pak 134hodinové dobrodružství lodi Nordnorge během plavby z Bergenu do severonorského města Kirkenes, kde končí transevropská mezinárodní silnice E6. 

Tagy: Norsko přímý přenos pletení svetru

Zdroje: ČTK